Геращенко: Угоду про дружбу з РФ не розриватимуть, а просто не продовжать

Понеділок, 3 вересня 2018, 13:37

це-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляє, що угоду про дружбу між Україною та Росією не розриватимуть, її просто не продовжуватимуть.

Про це вона сказала під час погоджувальної ради 3 вересня.

"Ми тільки що побачили дуже небезпечну риторику, в якій озвучувався сценарій Кремля, який насправді давно розірвав угоду про дружбу між Україною та Росією. І в українському парламенті багато депутатів намагалися українськими руками це реалізувати – розірвавши угоду для того, щоб в України потім у міжнародних судах не було ключового – вимоги до РФ виконувати цю угоду для того, щоб не тероризувати наш суверенітет і цілісність", - сказала Геращенко.  

Вона наголосила, що є "дуже велика різниця між денонсацією і непролонгацією угоди".

"Мова не йде ні про яку денонсацію, бо ми вимагатимемо від Російської Федерації в усіх міжнародних судах, у Гаазі відповідати за те, що вони порушили цю угоду", - сказала Геращенко.

Разом з тим вона додала, що наразі президент – після прийняття Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу – доручив "не готувати документи на пролонгацію цієї угоди, яка відбувається автоматично".

"Мова йде виключно про непролонгацію", - підсумувала Геращенко.

Пізніше у Facebook вона додала, що Україна всі свої міжнародні позови проти країни-агресора будуватиме саме на порушення РФ договору, "ключових його статей – про повагу до територіальної цілісності і суверенітету України, про непохитність наших кордонів".

"Ні про яке розривання, денонсацію мова не йде, бо в 2014, коли діяла Угода – РФ грубо її порушила. Й має за це відповідати – за окупацію, анексію: порушення кордону, ключові статті Угоди. А от продовжувати дію цього Договору – дійсно не можливо, бо немає ні дружби, ні співробітництва, а є війна і російська агресія", - написала Геращенко. 

Як повідомлялося, 28 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що МЗС України готує розрив базового договору про дружбу з РФ.

Раніше Порошенко казав, що запропонує Верховній Раді припинити дію лише окремих положень договору про дружбу з Росією. Водночас він заявив, що скасовувати увесь договір не можна, адже там є важливі для України положення про взаємну повагу територіальної цілісності і непорушності існуючих між ними кордонів.

30 серпня стало відомо, що МЗС вже підготувало документи на розрив угоди про дружбу з Росією.

Ірина Балачук, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування