Ситник: Ближче до виборів можливі спроби арешту керівництва НАБУ

Середа, 5 вересня 2018, 13:23

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник не виключає, що проти нього та інших керівників і детективів відомства з наближенням виборів буде більше розслідувань і, можливо, спроби арешту.

Про це він розповів журналістам у середу, відповідаючи на запитання щодо розслідувань відносно керівництва НАБУ та доступу до телефонних дзвінків головреда "Схем" Наталії Седлецької.

За його словами, якби були реальні підстави когось притягувати до відповідальності, детектива чи керівництво антикорупційного бюро, то це б вже давно зробили.

Щодо доступу до телефону журналістки, він зазначив, що прокуратура однозначно порушила баланс і вчиняє пряме втручання у приватне життя.

"Наскільки ми всіх дістали своїми розслідуваннями, тим більше, що зараз ще може антикорупційний суд запуститься, що їм потрібно зараз щось зробити. Зі мною персонально, з НАБУ. Кудись його діти і забути як страшний сон", - сказав Ситник.

"Виключати подальших розслідувань, затримань, арештів, в тому числі і щодо мене персонально, я не буду. Тим більше, що наближається час до виборів", - додав очільник антикорупційного відомства.

Він зазначив, що це тактика, яка буде застосовуватися, бо розслідування НАБУ фактично руйнують політичну систему.

Ситник констатував, що саме у такому вигляді більшість політичної еліти бачить можливість функціонування України.

Крім того він зазначив, що політики спробують законодавчо розширити можливості аудиторів НАБУ, щоб більше дізнатися про поточні розслідування детективів.

Керівник бюро додав, що відповідний закон має найближчим часом з'явитися у Верховній Раді.

Також Ситник  уточнив, що з моменту формування повного складу аудиторів до нього жодного разу ніхто  із них не звертався із запитами і жодних дій щодо проведення аудиту не було.

Як повідомлялося, Генпрокуратура з 2017 року розслідує кримінальне провадження проти директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіо-запису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ.

Провадження щодо директора НАБУ було відкрите за зверненням депутатки від "Народного фронту" Олени Масоріної та цивільної дружини у минулому військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика Ірини Німець.

У вересні 2018 року стало відомо, що ГПУ почала перевіряти дзвінки журналістів, з якими Ситник обговорював матір дітей Кулика.

Яна Міланова, УП