РНБО таємно обговорить захист Азовського моря – Порошенко

Четвер, 6 вересня 2018, 18:08

Рада національної безпеки і оборони в таємному режимі обговорить невідкладні заходи захисту українських інтересів в акваторії Азовського моря.

Про це на засіданні РНБО 6 вересня заявив президент Петро Порошенко.

"Ми розглянемо в таємному режимі питання про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів в акваторії Азовського моря", - сказав він.

Порошенко додав, що уже запропоновано відповідні ініціативи і узгоджена необхідна координація дій.

За його словами, на закритому засідання розглянуть кроки і щодо посилення забезпечення Військово-морських сил України.

"Ми це розглянемо в закритій частині щодо безпеки Азова. Встановити і новітнє озброєння, і новітні плавзасоби, і інші речі", - додав він.

Також він доручив уряду прискорити розробку морської доктрини з урахуванням поточної ситуації в Азовському морі, а МЗС і Мін’юсту розробити методологію юридичного захисту національних інтересів щодо блокування Азовського моря, блокування портів і компенсації відповідних збитків України.

Останнім часом Росія затримує іноземні судна, які йдуть в українські порти на Азовському морі, фактично блокуючи цей канал торгівлі. Українські прикордонники заявили, що росіяни "почали жорстку політику затримання і огляду суден" у Керченській протоці.

28 серпня президент Петро Порошенко доручив провести засідання Ради нацбезпеки і оборони для пошуку відповіді на протиправні дії Росії в Азовському морі.

Найближчим часом Україна збільшить корабельне угрупування, морську піхоту й артилерію на азовському напрямку для безпеки акваторії Азовського моря.

Посольство Росії в США називає дії української влади в Азовському морі "піратством" і закликає Сполучені Штати припинити заступатися за українські судна.

Альона Мазуренко, УП


powered by lun.ua