Порошенко готує відповідь на "підступні" дії РФ в Азовському морі

Вівторок, 28 серпня 2018, 17:22

Президент Петро Порошенко доручив провести засідання Ради нацбезпеки і оборони для пошуку відповіді на протиправні дії Росії в Азовському морі.

Про це він повідомив на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

За словами президента, він попросив Міністерство закордонних справ скоріше підготувати відповідні пропозиції.

"Очікую пропозицій (МЗС - ред.) щодо забезпечення наших інтересів в акваторії Азовського моря. Я не збираюся з цим миритися і твердо впевнений, що ситуація, яка складається зараз, категорично неприйнятна", - сказав Порошенко.

"Тому що протиправні і підступні дії не повинні залишатися безкарними і без відповідної міжнародної реакції", - додав він.

Як повідомлялося, станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

Глава Мінфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна веде переговори про запровадження санкцій проти чорноморських портів РФ через блокаду Азовського моря.

Українські прикордонники у свою чергу повідомили, що "росіяни почали жорстку політику затримання і огляду суден", які прямують через Керченську протоку.

За інформацією ДПСУ, з 30 квітня російські спецслужби щодня зупиняють судна для огляду й ідентифікації екіпажу.

У відомстві наголосили, що РФ використовує цей огляд суден як елемент політичного та економічного тиску на Україну, але судна не затримують, а оглядають, тож "формально росіяни нічого не порушують".

Президент України Петро Порошенко віддав накази українським військовим, спрямовані на припинення масових затримань суден, що прямують через Керченську протоку.

Також Порошенко не виключив, що Росія планує атаку на порт у Маріуполі і, можливо, військову операцію в Азовському морі.

В МЗС кажуть, що "питання Азову" наразі має "штучно створене загострення в інформаційному полі", а дії росіян, фактично, не суперечать міжнародному морському праву.powered by lun.ua