Через забруднене повітря в Криму й на Херсонщині завели кримінальну справу

П'ятниця, 7 вересня 2018, 16:41

Українські правоохоронці розслідують кримінальне провадження за фактом забруднення атмосферного повітря в Криму та Херсонській області.

Про це 7 вересня повідомляє прокуратура АР Крим.

Зазначається, що 3 вересня працівники прикордонної служби поблизу адміністративної межі з Кримом (східна околиця с. Преображенка Каланчацького району) за допомогою хімічного детектору "ChemPro-100" виявили перевищення вмісту токсичної хімічної речовини.

Тож 4 вересня за цим фактом органи Національної поліції внесли відомості до ЄРДР та розпочали розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря).

"На даний час ГУ Національної поліції в АРК та м. Севастополі та ГУ Національної поліції в Херсонській області проводять першочергові слідчі дії", – вказано в повідомленні,

Зокрема, допитують свідків, направляють запити до компетентних органів щодо наявності на території можливих джерел забруднення, а також до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров’я.

Як повідомлялось, у ніч з 23 на 24 серпня в місті Армянську на території анексованого Росією півострова стався викид в атмосферу речовини невідомого походження.

4 вересня окупанти вирішили припинити на два тижні роботу заводу "Титан" в Армянську, бо концентрація сірчистого ангідриду в місті перевищила норму.

У Міністерстві оборони України заявили, що викид хімічних речовин стався через те, що військові РФ у Криму обстріляли відстійники титанового та содового заводів.

Президент Петро Порошенко назвав викид хімічних речовин на території Криму екологічною катастрофою і закликав створити міжнародну комісію, щоб це зупинити.

6 вересня було прийнято рішення призупинити роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративному кордоні з окупованим Кримом у зв'язку з екологічною ситуацією.

Тепер перетнути адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом можна лише через КПВВ "Чонгар", який працює в штатному режимі.

Зазначалося, що в тимчасово закритих КПВВ прикордонники продовжать нести службу, а пропуск громадян та транспортних будуть здійснювати лише в екстрених випадках та у разі крайньої необхідності.

7 вересня стало відомо, що напередодні через зміну напрямку вітру 37 прикордонників отримали отруєння, 5 із них направили в госпіталь в Одесу.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: