Порошенко: Заклики захопити лавру або храм можуть бути тільки від агентури Кремля

7410 переглядів
Четвер, 11 жовтня 2018, 19:50

Українська влада гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій.

Про це заявив президент Петро Порошенко у зв’язку із рішенням Синоду Вселенського патріархату 11 жовтня.

За словами глави держави, питання про приєднання до єдиної помісної Української православної церкви – це питання вільного вибору.

"У нас не було, нема і не буде державної церкви.  І в освячену томосом православну церкву теж ніхто нікого не "запрошуватиме" силоміць", – наголосив Порошенко.

За словами президента, спільне творення незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства.

"Ми цього точно не маємо допустити. Навпаки, це - дорога до миру, спокою, порозуміння", – сказав Порошенко.

"Як тільки де побачите людей, які закликатимуть взяти силою лавру, монастир чи храм, знайте, то – московська агентура. Бо мета Кремля – розпалити в Україні релігійну війну.  І це точно не мій план, не план українського народу і не план української держави".

За словами президента, держава поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у церковній структурі, яка зберігатиме єдність з РПЦ та захищатиме права священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, і разом з іншими православними творити єдину церкву.

Як повідомлялось, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

Патріарх УПЦ КП Філарет пояснив, що тепер для отримання автокефалії українській церкві потрібно провести об'єднуючий собор.

Валентина Романенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua