Міноборони показало, як проходять міжнародні навчання в Україні
На Вінниччині, в рамках багатонаціональних навчань "Чисте небо — 2018" фахівці пошуково-рятувального забезпечення Збройних Сил України спільно з військовослужбовцями з США та Данії практично відпрацьовують питання пошуку, надання допомоги та евакуації екіпажів, які зазнали лиха.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.
Зазначається, що рятувальні роботи проводяться на різних тактичних майданчиках: відкритій місцевості, у лісовій смузі та на воді.
За даними відомства, до проведення тренувань задіяні вертольоти типу Мі-8, літак аеромедичної евакуації Ан-26 "Віта".
![](http://img.pravda.com/images/doc/5/9/59262df-----------.jpg)
"Паралельно з тренуваннями груп пошуково-рятувального забезпечення спільні польотні завдання на літаках Ан-26 та С-130J виконують українські та американські військові льотчики", - йдеться у повідомленні.
![](http://img.pravda.com/images/doc/a/6/a6c6a63-----------4.jpg)
За словами старшого національного представника на навчаннях на аеродромі "Гавришівка" полковника Валерія Сморжанюка, загалом відпрацьовується чотири складові багатонаціонального навчання.
![](http://img.pravda.com/images/doc/f/3/f31e9a7-----------7.jpg)
Зокрема, авіаційний компонент, пошуково-рятувальне забезпечення, а також спільні завдання виконують підрозділи аеромедичної евакуації та спеціалісти з кібербезпеки.
Полковник зазначив, що польоти відбуваються і вдень, і вночі, а окремі завдання виконуються на гранично малих висотах.
![](http://img.pravda.com/images/doc/7/b/7b77531-----------14.jpg)
"Вчора, до речі, корективи у тренування військових медиків внесло саме життя. Екіпаж реанімаційно-операційного літака Ан-26 "Віта" з американськими та українськими медиками на борту здійснив аеромедичну евакуацію пораненого з Харкова до Києва", — розповів Сморжанюк.
Він додав, що українські військові мають достатньо високу підготовку, а інструктори з США та Данії пройшли "гарячі точки".