Замість Кучми Україну в Мінську представляє радник президента

Вівторок, 16 жовтня 2018, 11:55

На переговорах Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у вівторок у Мінську Україну представляє дипломат Руслан Демченко.

Про це в Києві повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, відповідаючи на питання журналіста "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні відбувається засідання Тристоронньої контактної групи, а також робочих підгруп у Мінську. Сьогодні Україну під час цього засідання представляє дипломат і радник президента Руслан Демченко", – повідомила вона.

Геращенко зазначила, що президент Петро Порошенко пізніше призначить представника України в ТКГ у зв'язку з залишенням цієї посади другим президентом країни Леонідом Кучмою.

"Саме президент України і повинен оголосити це прізвище. І 100% це буде патріотична, професійна людина, яка буде гідно представляти позицію України в Мінську", – додала вона.

Леонід Кучма був представником України в тристоронньої контактній групі (Україна, Росія, ОБСЄ) з 8 липня 2014 року до 2 жовтня 2018 року.

Екс-президент називав Руслана Демченка як можливого наступника в цій ролі.

У 2010-2014 роках Демченко був заступником міністра закордонних справ України, в лютому 2014 року декілька днів виконував обов'язки глави відомства.

У 1992-1996 роках він був другим секретарем посольства України в США, в 2000-2005 роках – консулом України у Стамбулі, потім послом України в Сербії й Чорногорії.

У кінці 90-х був заступником керівника управління Адміністрації президента Леоніда Кучми, в 2006-2010 роках очолював Офіс третього президента Віктора Ющенка.

powered by lun.ua