Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

В УПЦ КП "розкусили" план російської церкви

Вівторок, 16 жовтня 2018, 15:02
В УПЦ КП розкусили план російської церкви
Патріарх Кирил і патріарх Філарет

В Українській православній церкві Київського патріархату вважають, що Російська православна церква намагається чинити тиск на Вселенський патріархат.

Речник УПЦ КП, архієпископ чернігівський і ніжинський Євстратій (в миру – Іван Зоря) написав у Facebook:

"На що розраховує МП, оголосивши "Мінську схизму": а) на мобілізацію інших помісних церков проти Вселенського патріархату і його рішення; б) на фінансовий тиск через втрату доходів, які російські паломники (в т.ч. мільйонери і мільярдери) приносили на Афон".

За його словами, ще з 2016 року "було ясно видно, що РПЦ прагне зібрати навколо себе коаліцію церков – як противагу вселенському патріарху".

"Коаліція виявилася слабка і малоефективна, бо її учасники були не стільки вірними Москві, скільки діяли разом з нею через свої власні інтереси. З 14 запланованих учасників Собору на Криті Москву підтримали лише 3, тож вона від початку опинилася в меншості", – зазначив Євстратій Зоря.

"Протягом літа 2018 року після паралельних дипломатичних візитів переговорників від МП і від Константинополя у помісні церкви з приводу української автокефалії виявилося, що максимум, на який може розраховувати Московська патріархія, – це заяви про "глибоку стурбованість", – додав він.

За словами речника УПЦ КП, "після провального візиту московського патріарха до вселенського, після призначення екзархів у Київ та реакції Синоду РПЦ з частковим розірванням відносин двох патріархатів – знову ж таки, реакція помісних церков була стриманою".

"Навіть найближчі до МП – обмежилися "глибокою стурбованістю", жодна помісна церква не ухвалила рішень слідувати прикладу РПЦ і почати розрив відносин з Константинополем. Тож розрахунок на те, що зараз Москва таки зможе сколотити якусь анти-Константинопольську коаліцію – лише марення, яке виглядає реальністю хіба що з московських вікон", – заявив він.

"В нинішніх умовах очевидно, що змусити Константинополь відступити Москва вже не здатна, адже йдеться про майбутнє і авторитет самого вселенського патріархату: відступивши він поховав би одне й інше. Тож розрахунок на "коаліцію" та що вона змінить ситуацію на користь РПЦ – марний", – констатує архієпископ.

Євстратій зазначив, що Синод РПЦ заборонив своїм мирянам і духовенству їздити в афонські монастирі, хоча Пантелеймонівський монастир та Ватопед популярні у vip-паломників з Росії – "чиновників високого рангу та інших багатіїв", які давали монастирям пожертви в десятки мільйонів євро.

"Забороняючи вірянам МП паломництва на Афон, Синод РПЦ розраховує на те, що зменшення таких значних надходжень змусить монастирі Афона виступити проти вселенського патріарха", – вважає речник УПЦ КП.

Євстратій нагадав, що на Афон полюбляв їздити екс-президент Віктор Янукович, який через санкції тепер не може їздити до Греції, та люди з його оточення.

Він також нагадав про видворення з Греції російських дипломатів та звинувачення у підкупі Москвою грецьких архієреїв та провідних осіб з Афону.

На думку Євстратія, обрана Синодом РПЦ "стратегія самовідлучення" є провальною.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтвердив намір дати українській церкві автокефалію, зняв анафему з патріарха Української православної церкви КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, позбавив московського патріарха права висвячувати київського митрополита.

15 жовтня Синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: