Лавров: Для навчань Україна-НАТО в Азові потрібна згода Росії

Четвер, 18 жовтня 2018, 10:52

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявляє, що Україна не зможе провести спільні з НАТО навчання в Азовському морі, оскільки для цього потрібна згода Росії.

Про це він сказав в інтерв'ю RT FranceParis Match і Le Figaro, повідомляє ТАСС.

"Зараз Україна хоче закликати натовські навчання в Азовське море, але туди вже не можна буде пройти, тому що наш договір з Україною вимагає обопільної згоди для проходу військових кораблів в Азовське море. Але вони цього хочуть, і їм в цьому активно потурають", - сказав Лавров.

За його словами, Альянс і так вже проявляє дуже високу активність поблизу кордонів з Росією.

"(Відбувається – ред.) накопичення озброєнь на наших кордонах, настрій на модернізацію транспортної інфраструктури в Європі з тим, щоб американському важкому озброєнню (і, напевно, озброєнню інших країн НАТО) було легше вибирати наші кордони", - сказав глава МЗС Росії.

Він назвав такі навчання провокацією.

"Відверто провокаційні навчання. Не наші з Китаєм посеред Сибіру, ​​а в Україні, в Грузії і в Чорному морі", - заявив Лавров.

Як відомо, 8-19 жовтня в Хмельницькій області проходять авіаційні навчання "Чисте небо – 2018" за участю Бельгії, Великобританії, Данії, Естонії, Нідерландів, Польщі, Румунії та США.powered by lun.ua