Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Новий закон РФ про штрафи за мирні зібрання посилить тиск на кримчан - правозахисник

Неділя, 21 жовтня 2018, 20:05

Новий закон РФ про відповідальність організаторів масових заходів дозволить окупаційній владі Криму тиснути на місцевих активістів.

Таку думку висловив експерт Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов, повідомляє КПГ. 

"Моніторинг порушень прав людини, який проводить КПГ У Криму, показує, що РФ систематично порушує свободу мирних зібрань, використовуючи відмову організаторам У погодженні проведення мирних зібрань. Причинами відмови найчастіше вказуються нібито вже раніше подана інша заявка на проведення в той же час і в тому ж місці, несвоєчасне подання заявки або неповна інформація про захід", - зазначає Сєдов. 

За його словами, ці причини є надуманими і не є підставою для відмови у проведенні заходу. 

"Ухвалення нового законопроекту дозволяє не лише відмовляти організаторам у проведенні мирних зібрань, але під надуманими приводами притягувати їх до адміністративної відповідальності лише за сам факт подачі повідомлення у "адміністрацію", - заявив Сєдов.

Нагадаємо, 18 жовтня Держдума РФ ухвалила проект Федерального закону, у якому пропонується доповнити Кодекс про адмінправопорушення РФ статтею 20.2.3.

Стаття запроваджує відповідальність організаторів масових заходів за несвоєчасну подачу до адміністрації повідомлення про проведення заходу, не зазначення мети проведення або неповідомлення про відмову від проведення заходу.

За порушення закону передбачено штрафи від 5 до 20 тис. рублів для фізичних осіб, від 20 до 100 тис. рублів для юридичних осіб. Закон набере чинності після підписання його президентом РФ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: