У Путіна прокоментували присудження премії Сахарова Сенцову

Четвер, 25 жовтня 2018, 14:51

Член Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Олександр Брод заявив, що рішення Європарламенту про присудження премії ім. Сахарова українському режисерові і політв'язню Кремля Олегу Сенцову є проявом політиканства.

Про це повідомляє ТАСС.

"Я не бачу за Сенцовим правозахисних заслуг, і виділення його з тих  правозахисників, журналістів, які опинилися за гратами - це політиканство", - сказав він.

Брод заявив, що в період, коли Сенцов голодував, "російські правозахисники докладали необхідних зусиль для своєчасного надання йому медичної допомоги".

За його словами, Сенцову можна поспівчувати, оскільки він "голодував і сильно схуд", але при цьому додав, що політв'язень Кремля "засуджений за тяжкою статтею".

Олега Сенцова на премію Сахарова номінувала Європейська народна партія (ЄНП), найбільша фракція в Європейському парламенті.

Церемонія вручення премії відбудеться 12 грудня у Стразбурзі.

У шорт-листі премії, окрім Олега Сенцова, були середземноморські неурядові організації і марокканський активіст Зефзафі.

Премія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається в 4 областях, зокрема в області захисту прав людини і її основних свобод.

Таке рішення Європарламенту уже привітав президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Український режисер Олег Сенцов був затриманий у травні 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за нібито підготовку терактів в анексованому Криму.

Сенцова утримують у російській колонії "Білий ведмідь" в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує Росія.

З 6 жовтня 2018 року Сенцов заявив про припинення голодування через погрози початку його примусового годування.

Українська правда


powered by lun.ua