З окупованого Луганська в українські тюрми вивезли 42 в'язнів

Середа, 12 грудня 2018, 13:18

На підконтрольну територію переправили 42 засуджених, які відбували покарання в окупованій частині Луганської області.

Про це повідомляється на Facebook-сторінкі уповноваженої з прав людини Людмили Денісової.

"Цього разу представники окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях у Луганській області передали нам 42 особи. Також українській стороні були передані їх кримінальні справи", – йдеться у повідомленні.

 

Омбудсмен зазначає, що в’язні самі, через рідних чи правозахисників, виявили бажання відбувати покарання на підконтрольній території.

У Денісової говорять, що загалом отримали близько 1000 подібних звернень про переміщення.

Це питання обговорюють на зустрічах Тристоронньої контактної групи у Мінську.

 

"Ще раз наголошую: ми готові прийняти всіх без винятку громадян України для подальшого відбування покарання на підконтрольній території", – зазначає уповноважена.

Денісова каже, що це перший випадок передачі ув’язнених з непідконтрольних територій Луганської області.

Як повідомила представник України у ТКГ Ірина Геращенко, переміщені 42 особи були засуджені ще до 2014 року, їхні справи не пов’язані з конфліктом.

"Українська сторона сьогодні ще раз наголосила представникам ОРДЛО, що ми готові до звільнення заручників – військових і цивільних – і пропонуємо 27 грудня здійснити таке звільнення в форматі 66 на 19", – написала Геращенко.

Раніше повідомлялось, що Україна на черговому засіданні ТКГ пропонуватиме два варіанти звільнення ув'язнених і полонених за формулою 23 на 23 або 66 на 19.

Українська правда


powered by lun.ua