Марчук розповів про два варіанти обміну полоненими, які Україна запропонує Росії

Понеділок, 10 грудня 2018, 12:34

На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 19 грудня українська сторона пропонуватиме два варіанти звільнення ув'язнених і полонених за формулою 23 на 23 або 66 на 19.

Про це заявив у виступі на презентації аналітичного дослідження щодо кращих практик протидії підривній діяльності Росії проти України представник України у ТКГ на Мінських переговорах Євген Марчук, повідомляє "Укрінформ".

За його словами, такий варіант обміну готовий до 27 грудня.

"Ми це офіційно запропонували на засіданні 4 грудня. Не погоджується Росія. Ми знову будемо вносити (цю пропозицію - ред.) 19 грудня, коли буде 101-й раунд переговорів у Мінську, останній у цьому році", - сказав Марчук.

Він додав, що також офіційно запропонував провести окреме засідання, на якому по кожному пункту проаналізувати мінські документи.

"Візьмемо кожен з них. Ви там нас звинувачуєте – давайте обговоримо. У нас є пропозиції – давайте обговоримо", - зазначив Марчук.

Він нагадав, що патрулі ОБСЄ протягом чотирьох років не мають доступу до певних регіонів, щоб проконтролювати відведення звідти важких озброєнь, не створено зону безпеки вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, окрім того, лінія зіткнення де-факто наполовину не збігається з погодженою всіма сторонами, які підписали Мінські домовленості.

На переконання Марчука, це свідчить про те, що Україна має достатній інформаційний ресурс по Мінському процесу, який треба активно використовувати і доводити до впливових фігур на Заході, "щоб було розуміння, що реально відбувається на сході України".

Раніше повідомлялося, що Україна на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську запропонувала обміняти 42 полонених українців на 89 осіб, які можуть цікавити Росію.

Нагадаємо, 4 грудня представник Росії у Тристоронній контактній групі Борис Гризлов залишив засідання у Мінську, коли українська сторона почала зачитувати заяву з протестом проти відкритої російської агресії.

Речник президента РФ Дмитро Пєсков 5 грудня заявив, що йому невідомі пропозиції Києва щодо обміну ув’язненими особами, але "якщо надійдуть якісь конкретні пропозиції, напевно вони будуть розглядатися".

Останній великий обмін полоненими з проросійськими бойовиками Донбасу відбувся 27 грудня 2017 року тоді Україна видала 233 особи, а забрала 73 людини.

Українська правда


powered by lun.ua