Сенцову вручили премію Сахарова: Сподіваюся, зроблю щось, щоб заслужити

Середа, 12 грудня 2018, 14:00

Українському політв'язню режисеру Олегу Сенцову в Страсбурзі вручили премію імені Сахарова, нагороду замість нього отримала його сестра Наталія Каплан.

Каплан під час церемонії 12 грудня зачитала листа від Сенцова, пише "Громадське".

"Андрій Сахаров це безумовно людина, на яку варто рівнятися, і ставати навіть десь трохи поруч із ним — це занадто велика честь для мене: він дуже високо підняв планку освіченості й таланту, інтелігентності та вихованості, гідності і гуманізму", - зачитала Каплан.

"Але я сподіваюся, що я ще зможу, встигну щось зробити для того, щоб відчути, що я заслужив цю винагороду", - додав Сенцов у своєму зверненні.

Він також заявив, що історія з часом розставить все по місцях і той, кого раніше переслідували і зневажали, після смерті посяде гідне місце в світовій історії, і його ім'ям почнуть називати вулиці, кораблі, премії. 

Як повідомлялося, в російській в’язниці Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в Росії та на окупованих нею територіях. Однак через 145 днів він припинив голодування.

"За всі 145 днів не звільнили жодного українського політв'язня. Але це не означає, що Олег програв," - сказала Каплан.

"Завдяки його вчинку про репресії з боку Росії заговорив увесь світ, Олег привернув величезну увагу до теми українських політв'язнів. Він уже переміг", - додала вона під час вручення премії брату в Європарламенті.

Нагадаємо, Олег Сенцов, якого було незаконно затримано у травні 2014 року та засуджено до 20 років колонії суворого режиму у серпні 2015-го, утримується у російській колонії "Білий ведмідь" в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

14 травня 2018 року політв'язень оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує РФ.

З 6 жовтня 2018 року Сенцов заявив про припинення голодування через загрозу примусового годування.

У жовтні Сенцов став лауреатом премії Сахарова. Номінували його на премію Європейська народна партія (ЄНП), найбільша фракція в Європейському парламенті.

Премія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається в 4 областях, зокрема в області захисту прав людини і її основних свобод.

Українська правда


powered by lun.ua