Автокефальну церкву очолить Митрополит Київський – проект статуту

Субота, 15 грудня 2018, 08:57

Нову українську православну Церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський, а не Патріарх. 

Про це йдеться у проекті статуту цієї Церкви, який є у розпорядженні УП.

Слід зазначити, що отриманий редакцією документ є початковим варіантом статуту, який затвердив 29 листопада Синод Вселенського патріархату.

Правки, які за останні дні були в нього внесені спільною робочою групою УПЦ КП, УАПЦ представниками Московського патріархату та екзархами Константинопольського патріарха, в опублікованому документі не враховані.

Але уже з цього проекту відомо, що на цьому етапі титул патріарха очільник нової Української Церкви не отримає, хоча сама церква стане автокефальною, тобто незалежною і рівноправною з іншими помісними церквами.

Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатись із 12 архієреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду складатиме один рік.

Предстоятеля автокефальної Церкви постійно обиратимуть на помісному Соборі.

Миро для нової Церкви на даному етапі варитиметься Константинопольською церквою, але всі інші атрибути церковної незалежності Українська Церква отримує уже. 

Читайте також:

 Претенденти на Київський престол. Хто очолить незалежну українську Церкву

Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії

Свято наближається. Коли в Україні з'явиться самостійна Церква

За повідомленням Укрінформу, спільна молитва ієрархів за автокефалію української церкви вже розпочалася на Софійській площі у Києві, її відкрили святкові дзвони.  Зі сцени, яку встановлено на площі, виступає глава Мінкульту Євген Ніщук. 

На площі зібралося багато людей. За свідченням присутніх, вони з церковою ніяк не пов'язані і приїхали не організовано, а самостійно, деякі - групами, повідомили в ефірі Hromadske. Інші ж повідомляють, що їх групи організовано привезли їх приходи та священники УПЦ КП. 

На Софійській площі зібралися громадяни в очікуванні рішення Собору
фото - Роман Романюк, УП

Нагадаємо, вранці 15 грудня у Софії в Києві відбудеться Об'єднавчий собор, участь у якому візьмуть 192 делегата, які оберуть Предстоятеля у два тури.

Також участь у заході візьмуть як почесні гості президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

За даними джерел УП, Собор розпочнеться з короткої служби Божої о 10 ранку, потім виступить президент і після цього духівництво вирішуватиме питання порядку денного.

Щодо майбутнього предстоятеля об'єднаної української церкви, УАПЦ заявила, що не подаватиме кандидатуру на пост предстоятеля майбутньої помісної православної церкви. 

Предстоятель УПЦ КП Філарет заявляв, що єпархії будуть пропонувати власного кандидата, а на соборі оголосять рішення стосовно майбутнього голови.

29 листопада стало відомо, що синод Вселенського патріархату підготував конституційну хартію (статут) для української церкви: Українську православну церкву можуть сформувати за моделлю Критської, де головою є митрополит, а не патріарх. 

У документі також йдеться про ставропігію та отримання мирри лише з Константинополя.