Трьох організаторів "референдуму" на Луганщині засудили заочно

Середа, 26 грудня 2018, 18:29

На Луганщині заочно засудили до ув’язнення трьох співорганізаторів так званого референдуму на підтримку терористичної організації "ЛНР".

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

Їх визнали винними у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та присудили по 6 років позбавлення волі двом обвинуваченим та 7 років ще одному.

Розслідування правоохоронці проводили заочно, оскільки підозрювані переховувались на окупованій території Луганської області.

"Навесні 2014 року громадянка України вступила в злочинну змову з двома іншими обвинуваченими, а також особами, щодо яких окремо здійснюється досудове розслідування, з метою проведення на території Лисичанська незаконного "референдуму" щодо підтримки "Акту про державну самостійність "Луганської народної республіки", – зазначає прокуратура.

Обвинувачені організували комплектування так званих "виборчих комісій", пошук приміщень для голосування, перевезення бюлетенів, скриньок та списків "виборців", а також координували роботу створеної "виборчої дільниці" в день проведення псевдореферендуму 11 травня 2014 року.

"Крім того, одна з осіб, перебуваючи на посаді секретаря Лисичанської міської ради, за відсутності міського голови скликала позачергову сесію, на якій було визнано так званий "Акт про державну самостійність "ЛНР", а також здійснювала публічні виступи антиукраїнського змісту", – каже слідство.

Прокуратура не називає імен.

Однак у 2014 році повідомлялось, що екс-секретаря Лисичанської міської ради Тетяну Винник підозрюють у сепаратистській діяльності за те, що вона організовувала позачергову сесію, на якій пройшло голосування за так званий "акт про державну самостійність Луганської народної республіки".

Заочне засудження застосовують до тих, хто без поважних причин ігнорує повістки та переховується від правоохоронців.

Термін покарання у таких випадках починають обчислювати після затримання особи.

Нагадаємо:

Українська правда


powered by lun.ua