Порошенко, Тимошенко і Ляшко лідирують за обсягом дочасної агітації – ОПОРА

Четвер, 27 грудня 2018, 19:37

У грудні зросли інтенсивність і масштаби дочасної агітаційної кампанії з боку потенційних кандидатів на посаду президента України.

Це зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Якщо у вересні-жовтні дочасну агітацію в значних масштабах розгорнули 13 потенційних кандидатів, то станом на кінець грудня уже 20-ро ведуть передвиборчу агітацію в різних регіонах України.

Лідери агітації у грудні
Лідери агітації у грудні

Найбільший масштаб розміщення політичної реклами на зовнішніх носіях демонструють:

- Юлія Тимошенко (тематичні білборди програми "Нового курсу", "Ціну на газ українського виробництва буде знижено у 2 рази");

- Петро Порошенко (тематичні білборди  "Армія, віра, мова. Ми йдемо своїм шляхом", "Геть від Москви");

- Анатолій Гриценко (білборди "Чесних більше");

- Володимир Зеленський (тематичні білборди "Слуга народу" прямо не рекламують потенційного кандидата, гасло є назвою телесеріалу з ним у головній ролі, виробником фільму є Студія "Квартал 95");

- Андрій Садовий (білборди "Наступ");

- Олег Ляшко (білборди "Народний президент", "Високі тарифи чи високі пенсії");

- Арсеній Яценюк (тематичні білборди "Зупинили дефолт у 2014", "Енергетична незалежність", "Шлях в НАТО");

- Євгеній Мураєв (тематичні білборди політичної партії "Наші").

У грудні спостерігачі вперше зафіксували зовнішню рекламу Руслана Кошулинського з його фотографією та гаслом "Єдиний вибір українців". Він .потенційно може бути кандидатом від ВО "Свобода" та інших націоналістичних сил ("Правий сектор", ОУН, КУН)

Крім того, протягом 1-25 грудня спостерігачі зафіксували 79 регіональних візитів потенційних кандидатів на пост президента.

 

Якщо не враховувати Київ, у якому проживає чи працює значна частина потенційних кандидатів, то увага претендентів на найвище крісло найбільше припала на Дніпропетровську область.

У звітний період її відвідали 7 потенційних суперників на чергових виборах президента, Київську область – 5 (столицю – 17), Тернопільську та Харківську – 4, а Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Львівську, Полтавську області – по 3 кандидати.

До інших регіонів здійснили візити менше 3 імовірних кандидатів. Оминули увагою у звітний період Вінницьку та Луганську області.

У грудні найбільшу кількість регіонів відвідали президент Петро Порошенко та голова "Радикальної партії" Олег Ляшко (по 8 областей).

По 7 регіонів охопили особистою активністю голова секретаріату ВО "Свобода" Руслан Кошулинський та нардеп від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул. Дещо меншу кількість регіонів відвідали голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко (5) та лідер "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко (4).

 

Голова ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко у звітний період фактично не здійснювала візитів у регіони, обмежившись проведенням Форуму молодіжних організацій у Києві. У вересні-листопаді вона була серед тих, хто найактивніше відвідував регіони.

Агітактивність Андрія Садового порівняно з іншими кандидатами у грудні дещо зменшилася. Арсенія Яценюка, навпаки, зросла.

Нагадаємо, виборчий процес офіційно почнеться 31 грудня 2018 грудня. Висувати кандидатів на посаду президента можна з цього числа і до 3 лютого 2019 року (за 55 днів до дня виборів реєстрація завершується).powered by lun.ua