РФ блокує звільнення заручників. Геращенко критикує ОБСЄ за пасивність

П'ятниця, 28 грудня 2018, 14:36

Росія та представники ОРДЛО остаточно відмовилися проводити 29 грудня відеоконференцію гуманітарної підгрупи для узгодження звільнення заручників.

Про це повідомляє віце-спікер Верховної Ради, один із представників України в ТКГ у Мінську Ірина Геращенко.

Геращенко також заявляє, що змушена констатувати пасивну позицію координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі.

"Росіяни так і не дали жодної відповіді на пропозицію передати їх консулу засуджених громадян РФ в обмін на політв‘язнів Кремля. Так само РФ не відповіла на ці пропозиції ні по дипломатичних каналах, ні на запити омбудсмена Людмили Денісової", – зазначає віце-спікер.

"Натомість, бойовики продовжують вставляти в свої вимоги - списки звільнення росіян ( сьогодні в списках ОРДЛО подають вже 26 громадян РФ), беркутівців, причетних до терактів в Одесі і Харкові", – пише Геращенко.

За її словами, на цей час ОРДЛО підтвердили утримання всього 23 українців. А від Києва вимагають звільнити 196.

"І це в них називається " обмен всех установленных на всех установленных". Нам вже кілька років не дають відповіді щодо утримання в окупованому Донецьку і Луганську більше 70 наших громадян", – наголошує Геращенко.

Перший віце-спікер зазначає, що звернулася з ініціативою до ТКГ негайно провести спільне засідання ТКГ і гуманітарної групи з одного питання - звільнення заручників.

"Аби в присутності Євгена Марчука, Мартіна Сайдіка і Бориса Гризлова пройтися по кожному прізвищу в усіх можливих списках і таки розблокувати звільнення утримуваних", – наголошує Геращенко.

Нагадуємо:

Українська правда