У МЗС РФ обурилися, що Україна взяла під контроль "сіру зону"

Неділя, 30 грудня 2018, 09:36

У МЗС РФ висловили обурення заявою радника президента України Юрія Бірюкова про взяття під контроль всієї "сірої зони" на Донбасі.

Про це йдеться в коментарі МЗС РФ, опублікованому на сайті відомства.

"Обурені заявою радника президента України Юрія Бірюкова, зробленою в ефірі телеканалу "Прямий" 26 грудня. Політик буквально заявив наступне: "Практично вся так звана "сіра зона" вже зараз повністю звільнена і взята під контроль"", - йдеться у тексті.

"Прекрасно відомо, що небезпечне наближення ЗСУ до позицій ополчення - а саме це і відбувається в результаті захоплення українцями "сірої зони" - істотно збільшує ризик прямого зіткнення", - заявили в МЗС РФ.

Там розцінюють цю заяву як "відверту провокацію, спрямовану на зрив мирного процесу" і закликають СММ ОБСЄ дати принципову оцінку діям української сторони.

Читайте також: Війна і міф. Що не так зі "звільненням" територій на Сході?

Нагадаємо:

  • 26 грудня радник президента України Юрій Бірюков заявив, що Збройні Сили України взяли під контроль і звільнили від проросійських бойовиків майже всю "сіру зону" на Донбасі.
  • Як раніше писала "Українська правда", у Мінських домовленостях та розпорядженні Кабінету міністрів є перелік населених пунктів, по яких проходить лінія розмежування, відповідно, котрі розташовані в "сірій зоні". Юридично всі вони підконтрольні Україні, фактично – не завжди.

    "Не просуватися за лінію розмежування – вимога Мінських домовленостей, яких Україна дотримується. Рух у межах "сірої зони" дозволений – так ми зміцнюємо оборону і покращуємо позиції. Однак перейти лінію навіть на крок – неможливо", - йшлося у публікації.

Українська правда


powered by lun.ua