Американці хочуть імпічмента Трампа і "офіційного засудження" - опитування

Неділя, 30 грудня 2018, 23:58

У США близько 60% опитаних виборців вважають, що президенту Дональду Трампу мають оголосити імпічмент, він має бути відсторонений від посади або публічно засуджений.

Такими є результати опитування Центру американських політичних досліджень Гарвардського університету, проведеного спільно з дослідницькою компанією Harris, проведеного для The Hill.

Більшість опитаних респондентів вважають, що влада має вжити щодо Трампа певних кроків, при цьому респонденти розділилися у думці, наскільки далеко мають зайти законодавці. 

Так, 39% опитаних заявили, що Трампу необхідно оголосити імпічмент і зняти з посади. 20% респондентів заявили, що законодавці мають проголосувати за публічне засудження дій президента.

41% респондентів заявив, що Конгрес не має вживати жодних дій щодо Трампа.

49% відсотків опитаних виборців заявили, що вони підтримують спробу притягти до відповідальності Трампа за можливе порушення правил фінансування передвиборної кампанії, в той час як 51% упевнені, що це поверне США у 1998 рік, коли імпічмент був оголошений екс-президенту Біллу Клінтону. 

В ході дослідження, яке проводилося з 24 по 26 грудня онлайн, було опитано 1473 зареєстрованих виборців. 

Результати нового опитування корелюються з проведеними в попередні місяці, зазначають в CAPS / Harris.

The Hill зазначає, що для початку процедури імпічменту президента необхідні 2/3 голосів у Сенаті. У новому складі Сенату республіканці матимуть більшість - 53 члени, що робить такий розвиток подій малоймовірним.

Нагадаємо,

  • У Демократичній партії заявили, що Трампу можуть оголосити про імпічмент, якщо буде доведено, що він порушив правила фінансування передвиборчої кампанії, доручивши своєму юристу заплатити колишній моделі Playboy за мовчання про їхні стосунки.
  • За законами США, внески на користь передвиборчої кампанії мають бути відкритими і не мають перевищувати 2700 доларів.
  • Влітку 2018 року адвокат колишнього юриста Трампа Майкла Коена оприлюднив запис, на якому Трамп обговорює з Коеном потенційний платіж моделі Playboy, яка нібито мала зв'язок з президентом США. Запис була нібито зроблено за 2 місяці до виборів президента-2016. 
  • У грудні в суді було зареєстровано кримінальні справи, які стосуються не лише можливих незаконних платежів Трампа, а й зв'язків між людьми, які на нього працювали, з РФ. Йдеться про Коена і главу передвиборної кампанії Трампа Пола Манафорта.

Українська правда


powered by lun.ua