УПЦ МП: Виїжджати з лаври і тягти велику дзвіницю в Росію не збираємося

Вівторок, 15 січня 2019, 15:11

Українська православна церква Московського патріархату не має наміру виїжджати з Києво-Печерської лаври, або вивозити святині у Росію.

Про це на брифінгу 15 січня заявив архімандрит Полікарп.

"Нікуди ми не збираємося виїжджати з нашої святині – ні в Росію, нікуди, бо ми українці, ми живемо на своїй землі, молимося за свій народ і за свою державу, щоб Господь її благословляв", - сказав він.

Полікарп додав, що лавру УПЦ МП отримала у жахливому стані, але потрохи привела її до ладу.    

"Запущені храми були страшно. Той стан, в якому була наша святиня у 88 році і зараз – як небо і земля. І доріжки, по яким ми ходимо – раніше суцільні боюри були, а тепер рівненькі – такі хоч боком котись", - сказав він.

Архімандрит запевняє, що реставрували і храми, і їх частини.  

"От іконостас. Ви подивіться на цю позолоту. Позолота, яку приймали, була така як у Святій Софії – не знаю, що там зберігають – ну точно пилюку 19 століття зберігають – що не посоромились так званий об’єднавчий собор проводити на фоні тієї страшної позолоти, що аж тріщини прямо до самого дерева. У 90-х роках капітально була проведена реставрація іконостасу", - сказав Полікарп.

Він запевнив, що все це може побачити будь-який відвідувач лаври.

"І хто нам може сказати, що ми не бережемо нашу святиню і що ми не патріоти? Так от я наших опонентів розчарую: ми свою міру патріотизму проявляємо, і ми в свою святиню всі пожертви людські вкладаємо – і все це ви можете прийти і побачити", - сказав архімандрит.  

"Ми нікуди звідси виїжджати не збираємося і вивозити святині і Лаврську велику дзвіницю через Дніпро тягнути у Москву не збираємося", - підсумував представник УПЦ МП.

Нагадаємо:

  • У листопаді 2018 року Міністерство культури розпочало перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Печерської лаври.
  • 8 січня міністр культури Євген Нищук заявив, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон, і що відкриті кримінальні провадження.
  • 9 січня речниця Мінкульту Юлія Даценко заявила, що ревізія міністерства під час перевірки наявності і стану цінностей в Києво-Печерській лаврі та не змогла встановити місцеперебування десяти предметів, які становлять культурну цінність.
  • У Товаристві охорони пам’яток уточнили, що під час інвентаризації цінностей у лаврі не дорахувалися 8 ікон, дерев’яної чаші та хреста.
  • 14 січня у столиці загорілася 2-поверхова будівля монастирського комплексу Києво-Печерської лаври.
  • Києво-Печерський монастир був заснований у 1051 року. Лавра внесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Наразі вона підконтрольна Українській православній церкві (Московського патріархату).

Ірина Балачук, УП