Мінкульт: Основна частина мощей і цінностей Лаври на місці

Четвер, 17 січня 2019, 15:29

Міністерство культури стверджує, що основна частина цінностей Києво-Печерської лаври, а також мощей збереглася.

Про це на прес-конференції 17 січня заявила заступник міністра культури Тамара Мазур, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"З того, що ми передавали, основна частина і найбільш цінні на місці. Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила – мощі є", - сказала вона.

Мазур зазначила, що експерти не можуть стверджувати, кому конкретно належать мощі, оскільки неможливо провести експертизу ДНК.

Також вона додала, що дві цінні ікони вже повернули заповіднику.

"Станом на сьогодні два найцінніших об'єкти передав до заповідника монастир...Я можу помилятися, але це дві ікони, два медальйони, які повернули", - розповіла заступник міністра культури.

Мазур відзначила, що УПЦ МП за час оренди лаври на території заповідника звела багато об'єктів, деякі з них – із відхиленнями від отриманих дозволів.

"Частину з них було побудовано на основі дозволів, які були видані в попередні роки, частину об'єктів побудовано із відхиленнями від цих дозволів. На сьогоднішній день, згідно з тією інформацією, яка у нас є, є розпочате кримінальне провадження", - розповіла Мазур.

На запитання, чи можуть ці факти слугувати приводом для розриву договору оренди з УПЦ (МП), заступник міністра сказала:

"Безпосередньо зараз ні. Але питання не стоїть не тому що заперечуємо порушення, а тому, що, може, такого кроку від держави би очікували для того, щоб якось неправильно реагувати. Держава не робитиме цього".

Нагадаємо:

  • У листопаді 2018 року Міністерство культури розпочало перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Печерської лаври.
  • 8 січня міністр культури Євген Нищук заявив, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон, і що відкриті кримінальні провадження.
  • 9 січня речниця Мінкульту Юлія Даценко заявила, що ревізія міністерства під час перевірки наявності і стану цінностей в Києво-Печерській лаврі та не змогла встановити місцеперебування десяти предметів, які становлять культурну цінність.
  • У Товаристві охорони пам’яток уточнили, що під час інвентаризації цінностей у лаврі не дорахувалися 8 ікон, дерев’яної чаші та хреста.
  • Києво-Печерський монастир був заснований у 1051 року. Лавра внесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Наразі вона підконтрольна Українській православній церкві (Московського патріархату).

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: