Трамп запропонував демократам компроміс, щоб вийти із "шатдауну"

Неділя, 20 січня 2019, 01:30

Президент США Дональд Трамп запропонував Конгресу укласти угоду щодо міграції, щоб розблокувати роботу уряду. При цьому він виступив з вимогою виділення $5,7 млрд доларів на стіну на кордоні з Мексикою - такої ж суми, яку він вимагав і раніше.

Про це Трамп заявив під час виступу у Білому домі, передає "Громадське" з посиланням на Fox News.

"Упродовж останніх тижнів ми зустрілися з великою кількістю законодавців від Демократичної партії, щоб послухати їхні ідеї та пропозиції", - зазначи американський президент.

Він вкотре заявив, що на південному кордоні гуманітарна і безпекова криза, "яка вимагає негайних дій".

За його словами, ситуація характеризується величезними потоками наркотиків у США і великими масштабами торгівлі людьми.

"Недостатній контроль на кордонах відкриває шлях злочинцям і організованим бандам", - підкреслив Трамп.

Президент США наголосив, що в обмін на фінансування стіни готовий продовжити на 3 роки програму Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA) - вона дозволяє дітям нелегальних мігрантів залишатися в США.

Зазначається, що наразі програма захищає близько 700 тисяч осіб - вони не мають громадянства США, але їх не можуть депортувати.

Крім цього, Трамп запропонував посилити захист нелегальних мігрантів, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Temporary Protected Status (TPS).

Temporary Protected Status (TPS) дозволяє отримати довгострокову посвідку на проживання в США жителям низки країн, повернення до яких становитиме для них небезпеку.

Глава Білого дому заявив, що погоджується з пропозицями демократів посилити безпеку на кордоні на інших напрямах.

Зокрема, він запропонував виділити 800 млн доларів на невідкладну гуманітарну допомогу мігрантам, стільки ж - на покращення технології з виявлення наркотиків.

Трамп також заявив про необхідність направити на кордон з Мексикою ще 2 750 прикордонників і правоохоронців та залучити 75 нових суддівських команд, щоб пришвидшити проце розгляду запитів на отримання притулку в США.

Ще до виступу Трампа в американських ЗМІ з’явилися деталі його пропозиції. Демократи, які виступають проти будівництва стіни, заявили, що не підуть на цю угоду.

За словами Трампа, його пропозицію внесуть на розгляд Сенату вже на цьому тижні.

Нагадаємо: 

  • Американські сенатори не змогли узгодити проект бюджету країни, через що в США тимчасово призупинилася робота держустанов ("шатдаун"). 
  • "Шатдаун" у США розпочався у ніч на 22 грудня 2018 року. Минулої суботи він подолав рекорд тривалості в історії Сполучених Штатів.
  • Документ не був прийнятий через розбіжності між демократами і республіканцями щодо планів президента США побудувати стіну на кордоні з Мексикою.
  • Трамп вимагає виділити майже 6 мільярдів доларів на фінансування стіни, а демократи категорично відкидають цю пропозицію.
  • Палата представників Конгресу США, більшість у якій мають демократи, ухвалила низку законопроектів, спрямованих на завершення "шатдауну".
  • Водночас Палата відкинула вимогу президента Трампа про додаткове фінансування прикордонної стіни.powered by lun.ua