Пінчук оплатив звіт для Януковича про "справедливий суд" над Тимошенко

Понеділок, 21 січня 2019, 14:49

Олігарх Віктор Пінчук заплатив за звіт американської юридичної компанії Skadden, яка у 2012 році назвала неполітичним кримінальне переслідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко під час президентства Віктора Януковича.

Про це йдеться у документі Міністерства юстиції США, який оприлюднило Financial Times.

У 2012 році Україна замовила у компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom звіт щодо справи проти Тимошенко. Американці тоді нібито не знайшли доказів політичної мотивації.

У січні 2019 року Мін’юст США повідомив, що Skadden погодилось зареєструватись іноземним агентом через роботу на Україну та виплатити понад 4,6 мільйонів доларів, отриманих за свою діяльність.

У США зазначили, що Мін’юст України, за угодою з американським юристами, заплатив їм лише 95 тисяч гривень або приблизно 12 тисяч доларів.

Водночас, більшу частину заплатив "український бізнесмен", ім’я якого не було назване.

Ці кошти переводились через кіпрський офшор, контрольований політтехнологом Полом Манафортом, який співпрацював з Януковичем.

"Малося на увазі, що робота фірми значною мірою фінансувалася Віктором Пінчуком", – зазначено в документі, який пізніше оприлюднили журналісти.

 

Загалом Skadden отримав 4 657 568,91 доларів за свою роботу.

При цьому, фірмі було відомо, що українська влада планувала використовувати звіт для впливу на політику США та громадську думку щодо України. Зокрема, представник фірми домовлявся з журналістом щодо публікації звіту.

За американськими законами, для такої роботи Skadden мала зареєструватись як іноземний агент. На той момент юристи не стали цього робити, заявивши, що не працюють на Україну.

Пізніше з’ясувалось, що фірма надала підроблені документи та помилкову і оманливу інформацію.

Нагадаємо:

  • Спецпрокурор США Роберт Мюллер розслідує ймовірне втручання в американські вибори у 2016 році.
  • Серед іншого, слідство вивчає зв'язки проросійських українців з Полом Манафортом у контексті імовірної координації дій Кремля з кампанією Трампа.
  • Крім того, суд має винести вирок Манафорту в рамках іншого судового процесу, де його звинувачують у банківському шахрайстві і ухиленні від сплати податків. Суддя США призначив дату вироку на 8 лютого 2019 року.
  • У серпні 2018 року журі присяжних визнало Манафорта винним у 8 з 18 пунктів звинувачення, включаючи податкові махінації, порушення банківського законодавства і приховування рахунків в іноземних банках.

Українська правда