Аваков: Більшість кандидатів уже порушують закон

Вівторок, 22 січня 2019, 13:58

Більшість кандидатів у президенти уже порушили закон: вони не відкрили рахунки виборчих фондів, але розміщують політичну рекламу на вулицях міст.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє прес-служба МВС.

"Із 12 зареєстрованих кандидатів рахунки виборчих фондів відкрили лише троє, а вулиці наших міст заповнила політична реклама, яка може фінансуватися винятково з передвиборчого фонду. Він має наповнюватися коштами прозорого походження.  Це значить, що більшість кандидатів вже порушують закон", - сказав він.

Аваков запевнив, що правоохоронці реагуватимуть на всі порушення.

"МВС буде дуже жорстко реагувати навіть на ознаки того, що може бути підкуп на виборах", - сказав міністр.

Він нагадав, що правоохоронці створили систему реагування на звернення громадян.

"Всі сигнали про порушення поступають в спеціальну робочу групу, яка передає вже підтверджені факти в Нацполіцію", - розповів Аваков.

Крім того, за його словами, у МВС запрацювала робоча група з забезпечення виборчого процесу.

"Ми готові надати кожному кандидату в президенти охорону і супровід з боку Нацполіції, а також забезпечити повну комунікацію з Департаментом оперативної підтримки для безпеки агітаційних заходів та недопущення провокацій", - підсумував Аваков.

Читайте також: Вибори президента України 2019: цифри, дати і кандидати

Нагадаємо:

Чергові вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

ЦВК уже зареєструвала 12 кандидатів у президенти.

16 січня стало відомо, що соціальна мережа Facebook посилить правила політичної реклами в Україні через вибори президента.

На сайті Нацполіції створили також спеціальну рубрику, де правоохоронці акумулюватимуть повідомлення про порушення виборчого законодавства, з відповідною анотацією про перевірку цієї інформації і визначенням правової кваліфікації за тим чи іншим фактом.

Українська правда