Конкурс на нового управлінця "Межигір’я" був непрозорий і таємний - ЗМІ

П'ятниця, 25 січня 2019, 11:03

Українські журналісти-розслідувачі з редакцій різних ЗМІ, об’єднаних довкола проекту "ЯнуковичЛікс", висловили занепокоєння непрозорістю відбору нового управлінця для резиденції "Межигір’я".

Про це йдеться у заяві журналістів.

Зазначається, що 25 січня Агентство з виявлення, розшуку та управління активами має оголосити переможця в конкурсі на управління резиденцією "Межигір’я" – утім, журналісти заявили, що конкурс на обрання керуючого таким важливим об’єктом виявився непрозорим і прихованим від громадськості.

"Днями стало відомо, що претендентів на керування було всього двоє: громадська організація, яка останні п’ять років управляє "Межигір’ям", а також комерційна компанія, деталі якої АРМА досі тримає в секреті", - йдеться у публікації.

 

"Наскільки нам відомо, жоден представник громадськості не мав можливості оцінити якість пропозицій учасників – попри те, що саме завдяки зусиллям громадськості парк та резиденції не були по-варварськи розграбовані", – сказано у заяві.

Журналісти повідомляють, що у четвер, 24 січня, провели кількагодинну зустріч з Антоном Янчуком – головою Агентства, на якій повідомили йому про своє занепокоєння щодо непрозорості процесу.

Повідомляється, що вони, у відповідь на його запитання про варіанти виходу із ситуації, запропонували провести публічне обговорення стратегії управління "Межигір’ям" від усіх охочих узяти участь у конкурсі.

 

Журналісти додали, що Янчук пообіцяв, що "спробує взяти до уваги їхні аргументи".

Серед підписантів заяви – Анна Бабінець, Наталія Седлецька, Денис Бігус, Дарина Шевченко, Катерина Каплюк, Максим Опанасенко, Марія Землянська, Олександр Акименко, Катя Горчинська, Влад Лавров і Олег Хоменок.

Зазначається, що ще 11 червня 2018 року, під час зустрічі з журналістами та активістами, які управляли "Межигір’ям" майже з моменту втечі охорони колишнього президента Віктора Януковича, Віталій Різник, один із керівників АРМА, обіцяв, що процес вибору нового розпорядника буде прозорим і з урахуванням думки громадськості.

За даними журналістів, у 2018 році слідчі Генеральної прокуратури України передали "Межигір'я" АРМА для пошуку керуючого для колишньої резиденції Януковича.

Згодом, у листопаді 2018 року, АРМА оголосило конкурс на управління активами резиденції. Документи, необхідні для участі в конкурсі, потрібно було подати до 12 грудня 2018 року.

Нагадаємо:

  • "Межигірʼя" раніше було резиденцією Віктора Януковича, але після його втечі з країни в лютому 2014 року територія стала національним парком і музеєм корупції, де щорічно бувають мільйони українців та іноземців. Нині в резиденції проходять екскурсії й громадські заходи, знімаються фільми. Будівлями і зоокуточком "Межигір’я" опікуються волонтери, які збирають на це кошти з відвідувачів.

Українська правда