Трамп пішов на поступки демократам і оголосив про припинення шатдауну

П'ятниця, 25 січня 2019, 22:16

Президент США Дональд Трамп заявив, що запропонував відновити роботу уряду протягом трьох тижнів до 15 лютого, так і не змусивши демократів виділити 5,7 мільярдів доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Відповідну заяву він зробив перед журналістами, передає NYT.

"Найближчим часом я підпишу законопроект про відновлення роботи нашого уряду на три тижні до 15 лютого", - сказав Трамп.

Рішення Трампа дозволяє Конгресу швидко передати рахунки на витрати, які президент підпише, щоб відновити роботу федеральних агентств до 15 лютого і виплатити зарплати 800 тисячам федеральних працівників, які були вимушені піти у відпустки або працювали безкоштовно протягом 35 днів.

Трамп пообіцяв компенсувати зарплатні за останні п'ять тижнів.

"Я доб'юся того, що всі співробітники (державних структур - ред) отримають свою зарплату за відпрацьований час якомога швидше", - наголосив він.

Як зазначає NYT, ця заява стала несподіваною поступкою демократам, адже Трамп зробив стіну своєю обов'язковою умовою для відновлення роботи уряду.

"Однак Трамп пом'якшився через наслідки шатдауну на Північному сході, з ефектами, які виходять далеко за рамки зарплат, зокрема через сповільнений повітряний через нестачу диспетчерів, які масово брали лікарняні відпустки.

Нагадуємо: 

  • Американські сенатори не змогли узгодити проект бюджету країни, через що в США тимчасово призупинилася робота держустанов ("шатдаун"). 
  • "Шатдаун" у США розпочався у ніч на 22 грудня 2018 року. Минулої суботи він подолав рекорд тривалості в історії Сполучених Штатів.
  • Документ не був прийнятий через розбіжності між демократами і республіканцями щодо планів президента США побудувати стіну на кордоні з Мексикою.
  • Трамп вимагає виділити майже 6 мільярдів доларів на фінансування стіни, а демократи категорично відкидають цю пропозицію.
  • Палата представників Конгресу США, більшість у якій мають демократи, ухвалила низку законопроектів, спрямованих на завершення "шатдауну".
  • Водночас Палата відкинула вимогу президента Трампа про додаткове фінансування прикордонної стіни.
  • 24 січня жодна з пропозицій і демократів, і республіканців, спрямована на розблокування уряду, не отримала необхідної кількості голосів у Сенаті.

Марія Думанська, УП