У РФ затримали підозрюваного у викраденні картини Куїнджі "Ай-Петрі. Крим"

Понеділок, 28 січня 2019, 07:29

Співробітники МВС і ФСБ Росії затримали підозрюваного у викраденні картини Архипа Куїнджі "Ай-Петрі. Крим" з Третьяковської галереї у Москві.

Про це повідомляє "Интерфакс" з посиланням на офіційного представника МВС РФ Ірину Вовк.

"У рамках розслідування було встановлено підозрюваного у скоєнні даного злочину. Ним виявився 31-річний чоловік, який був затриманий в селищі Заріччя Московської області", - заявила Ірина Вовк.

За її словами, підозрюваний "розповів, що сховав викрадену картину на території недобудованого об'єкта в Одинцовському районі, де вона і була вилучена поліцейськими".

"За попередніми даними, злочин скоєно з корисливих спонукань. Встановлюються можливі співучасники затриманого, розслідування кримінальної справи триває", - зазначили в МВС Росії.

Зазначається, що підозрюваного у грудні 2018 року затримувала московська поліція за зберігання наркотиків.

Він є фігурантом кримінальної справи, порушеної за ст. 228 КК РФ, на момент затримання перебував під підпискою про невиїзд.

Нагадаємо:

  • 27 січня у Москві з виставки картин Архипа Куїнджі, яка проходить у Третьяковській галереї, на очах відвідувачів викрали полотно "Ай-Петрі. Крим".
  • Виставка Куїнджі у Третьяковській галереї триває з 6 жовтня до 17 лютого 2019 р., до неї увійшли полотна з колекції Третьяковки і Російського музею, твори з 19 найбільших регіональних зборів, а також з музеїв Азербайджану, Білорусі і з однієї приватної колекції.
  • Архип Куїнджі - російський художник грецького походження, майстер пейзажного живопису. Він народився у Маріуполі 1842 року. 
  • Картина "Ай-Петрі" є зразком гірського пейзажу, створювалася у 1898-1908 рр. Полотно виставляється у Російському музеї у Санкт-Петербурзі.powered by lun.ua