Апеляційний суд вирішив, що суддю Зварича дарма зняли з обліку

Середа, 30 січня 2019, 11:19

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду скасувала ухвалу Галицького районного суду Львова про умовно-дострокове звільнення колишнього судді-хабарника Ігоря Зварича.

Апеляційну скаргу прокурора Сихівського відділу Львівської місцевої прокуратури №1 задовольнили, повідомляє прес-служба Тернопільського апеляційного суду.

Зварича прозвали суддею-"колядником": у 2007-2008 роках на посаді судді та голови Львівського апеляційного адміністративного суду він отримав 963 тисячі гривень хабарів.

19 вересня 2011 року Оболонський райсуд Києва засудив Зварича за хабарництво і неправдиве повідомлення про злочин до 10 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки обіймати посаду судді та посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в державних установах, та з конфіскацією майна.

30 грудня 2015 року той же суд зарахував Зваричу в строк відбування покарання перебування в установах попереднього ув'язнення з розрахунку 1 день попереднього ув'язнення за 2 дні позбавлення волі – та звільнив його від відбування покарання як такого, що повністю відбув покарання.

Зварич вийшов на свободу з Менській колонії на Чернігівщині й повернувся до Львова.  

З 22 січня 2016 року засуджений перебував на обліку в Галицькому районному секторі з питань пробації філії державної установи "Центр пробації" у Львівській області. Строк відбування покарання завершувався 10 січня 2019 року.

11 липня 2018 року Галицький райсуд Львова ухвалив рішення про умовно-дострокове звільнення Зварича від подальшого відбування покарання за поданням начальника Галицького районного сектору з питань пробації філії "Центру пробації" у Львівській області

Суд виходив з того, що засуджений відбув понад 3/4 строку додаткового покарання, а сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Суд першої інстанції врахував, що Зварич надавав безкоштовну правову допомогу громадянам, а також оскаржив постанову про його звільнення з посади судді Львівського апеляційного адмінсуду, тобто намагається поновитися на роботі.

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду з таким висновком не погодилася: оскарження Зваричем постанови Верховної Ради від 18.12.2008 (№698-VI) про його звільнення з посади судді Львівського апеляційного адмінсуду хоч і є діями, спрямованими на поновлення на роботі, але не підтверджує його сумлінне ставлення до праці.

Також апеляційна інстанція вважає, що "сумлінне ставлення до праці" не підтверджує характеристика виконавчого директора адвокатського об’єднання "Павленко і партнери" про те, що Зварич під час перебування у Менській колонії №91 надавав безкоштовну правову допомогу місцевим жителям, оскільки він не був офіційно працевлаштований в цій організації.

"Інших даних стосовно працевлаштування та сумлінного ставлення до праці Зварича І.С. не встановлено", – наголошує апеляційний суд.

Олена Рощенко, УП