ЦВК не зможе зареєструвати Симоненка кандидатом від комуністів – КВУ

П'ятниця, 4 січня 2019, 15:40

Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко не зможе зареєструватись кандидатом на пост президента, висунутим своєю партією, але може піти на вибори як самовисуванець.

Про це заявив генеральний директор всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Олексій Кошель у коментарі "Укрінформу".

"Заява комуністичної партії — це не більше, ніж порожні політичні заяви, які не мають під собою жодних підстав. Відповідно до закону про вибори Симоненко як висуванець КПУ не може бути зареєстрований Центральною виборчою комісією. Натомість є всі підстави для того, щоб Центрвиборчком зареєстрував Симоненка як самовисуванця", - зазначив експерт.

Водночас, за словами Кошеля, КПУ може заявити про підтримку Симоненка як самовисуванця на пост президента і провести агітаційну кампанію із використанням своєї символіки.

"Сьогодні КПУ продовжує залишатися однією зі 153 офіційно зареєстрованих політичних партій України, судовий процес щодо її заборони триває уже понад два роки", – пояснює голова КВУ.

Водночас Кошель висловив думку, що метою Симоненка в участі у президентських виборах може бути бажання надати політичного забарвлення кримінальним справам, порушеним проти нього особисто, чи можливим кримінальним справам.

Так, експерт нагадав, що до лідера КПУ "були запитання" з боку правоохоронних органів. Крім того, він додав, що, за даними аналітичних звітів КВУ, офіційні фінансові звіти Компартії не корелюються із тими видатками, які партія реально може здійснювати і здійснює.

Детальніше про те, чому "заборонена" Компартія продовжує свою роботу в Україні, читайте в статті "Української правди".

Нагадуємо:

  • Комуністична партія України висунула кандидатом у президенти свого лідера Петра Симоненка на позачерговому з’їзді партії 3 січня.
  • У партії заявили, що планують зібрати кошти для грошової застави для Симоненка до 20 січня.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування