Глава партії Меркель виступила на захист "Північного потоку - 2"

Четвер, 14 лютого 2019, 01:41

У суперечках навколо будівництва газопроводу "Північний потік - 2" голова Християнсько-демократичного Союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер підтримала прихильників проекту.

Про це вона заявила в інтерв'ю виданню Internationale Politik, пише DW.

"Північний потік - 2" для мене, як і для інших, звичайно, не той проект, що я підтримую всім серцем. Однак основні рішення вже прийняті, проект не можна повернути назад ", - нагадала Крамп-Карренбауер.

За словами голови ХДС, варто визнати, що проект "Північний потік - 2", який був ініційований ще при іншому уряді ФРН, вже не зупинити. Крамп-Карренбауер також зазначила, що Німеччина підтримувала економічні відносини з Москвою навіть в піковий період холодної війни, і вони були стабільними.

"Питання про те, чи не робить Німеччина себе занадто залежною від російського газу, виправдане, - визнала в той же час вона. - Зараз ми будуємо і СПГ-термінали - можливо, для американського скрапленого газу".

"Таким чином, я думаю, що небезпека такої залежності не дуже велика", - підкреслила голова ХДС.

Крамп-Карренбауер розкритикувала погрози з боку США про введення санкцій через будівництво газопроводу.

"Погрози санкціями - не найкращий спосіб спілкування між друзями і партнерами. США переслідують власні економічні інтереси, що цілком законно. Але Вашингтону слід почути відповідь Німеччини: ми займаємося диверсифікацією, у нас є і інші джерела поставок", - заявила глава ХДС.

Політик також наголосила, що в питанні будівництва "Північного потоку - 2" Берлін буде враховувати інтереси "своїх європейських сусідів".

У п‘ятницю 8 лютого країни-члени Євросоюзу на рівні послів затвердили позицію Ради Є щодо регулювання роботи газопроводу "Північний потік-2". У вівторок 12 лютого компромісне рішення підтримали Єврокомісія та Європарламент.

Читайте детальніше на сайті "Європравди": "Nord Stream-2 під контролем: чому рішення ЄС не означає поразки України".

Нагадуємо:

  • Заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін заявив, що, якщо РФ і Україна не зможуть домовитися щодо транзиту газу і "залишатимуться проблеми з "Північним потоком - 2", то у європейських споживачів виникнуть труднощі. При цьому він заявив, що Росія готова продовжувати транзит поставок газу в Європу через Україну, але на своїх умовах.
  • Єврокомісія висунула пропозицію НАК "Нафтогаз України" та російському "Газпрому" щодо умов транзиту газу після 2019 року.
  • Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що пропозиція - "це певна точка відліку", але деталі не розкрив.
  • "Газпром" заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.
  • Планується, що з кінця 2019 року газотранспортний коридор "Північний потік-2" буде транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.
  • Противники проекту - Польща, країни Балтії, Україна та США - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС.
  • Країни Євросоюзу дійшли згоди з приводу регулювання проекту "Північний потік-2".
  • Однією з узгоджених пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, такими як Росія, лежить на країні, де газопровід вперше стикується з європейською мережею.
  • Таким чином, Берлін і Париж домовилися, що всі рішення по "Північному потоку-2" буде приймати Німеччина.

powered by lun.ua