Суд продовжив арешт "екс-голові МОЗ" Криму, обвинуваченому в держзраді

Вівторок, 19 лютого 2019, 02:11

Дніпровський райсуд Києва 18 лютого на 2 місяці продовжив арешт колишньому "міністру охорони здоров'я" окупованого Криму Петру Михальчевському, обвинуваченому у державній зраді і сепаратизмі.

Про це повідомляє "Крим.Реалії".

Зазначається, що питання про продовження арешту порушила головуюча суддя Мирослава Марченко.

"У відповідь адвокат Валентин Рибін, який захищає Михальчевського, подав клопотання про відвід суддів.

Він обґрунтував необхідність такого кроку тим, що суддівська колегія, на його думку, продемонструвала упередженість, коли порушила питання продовження арешту замість прокурора. Заслухавши захисника, судді відхилили його клопотання про свій відвід", - йдеться у повідомленні.

Прокурор Роман Мурачев попросив залишити обвинуваченого в СІЗО. 

Він заявив, що продовжити арешт необхідно, оскільки звинувачення на адресу Михальчевського є обґрунтованими.

Адвокат колишнього "міністра охорони здоров'я" окупованого Криму Рибін подав альтернативне клопотання та попросив перевести його клієнта під домашній арешт.

"Рибін обгрунтував клопотання тим, що показання свідків і розглянуті матеріали справи не підтверджують провини його клієнта.

Сам Михальчевський також попросив відпустити його під домашній арешт і серед іншого заявив, що в СІЗО йому "не надають належну медичну допомогу", - пише "Крим.Реалії".

Підкреслюється, що суддя Марченко відхилила клопотання захисту і залишила Михальчевського у СІЗО до 18 квітня. 

"Вона зачитала лише резолютивну частину рішення, тому на підставі чого воно було ухвалене - поки невідомо. Повний текст рішення буде зачитано пізніше", - зазначає видання.

Наступне засідання суду призначили на 28 лютого.

Нагадаємо:

  • Петро Михальчевський перебуває під вартою з 8 січня 2018 року: спочатку він утримувався в СІЗО Херсона, влітку його перевезли в київський ізолятор.
  • У червні розслідування у справі екс-міністра було завершено, зараз його розглядає Дніпровський районний суд Києва.
  • Михальчевський був "міністром охорони здоров'я Криму" з березня до червня 2014 року після анексії Криму Росією.
  • Згодом окупаційна влада звинуватила його в участі у корупційних схемах, після чого Михальчевський написав заяву про відставку за власним бажанням.
  • Сам Михальчевський визнає, що працював "міністром охорони здоров'я", але не вважає це держзрадою. Він обґрунтовує це тим, що його обирала на пост Верховна Рада АРК відповідно до законодавства України.
  • 5 липня 2018 року віце-спікер України Ірина Геращенко заявила, що Київ готовий обміняти Михальчевського на українських ув'язнених, які утримуються в російських СІЗО і колоніях. У відповідь Михальчевський заявив, що проти участі в такому обміні.

powered by lun.ua