Марчук розповів, як проходять розмови з Гризловим у Мінську

Вівторок, 19 лютого 2019, 14:19
Марчук розповів, як проходять розмови з Гризловим у Мінську

Представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук заявляє, що переговори у Мінську з представником РФ Борисом Гризловим проходять у досить відвертому форматі.

Про це він сказав під час засідання парламенту до п’ятої річниці з початку збройної агресії Росії проти України, повідомляє "Укрінформ".

"Коли зараз, проводячи переговори в Мінську... А вони, до речі, починаються за участю представника України, представника Росії та тільки модератора ОБСЄ – більш нікого немає. І саме там говориться відверто. Оскільки і я, і пан Гризлов давно знаємо один одного, ми говоримо дуже відверто і говоримо таке, що може не подобатися заздалегідь", - сказав Марчук.

Він додав, що представників ОРДО-ОРЛО запрошують лише, "коли вичерпується на такому рівні переговорний процес".

"Тобто Тристороння контактна група – це переговори у форматі "Україна –  Росія – ОБСЄ", а ОРДЛО запрошується, якщо є проблема. А далі там уже йде великий стіл переговорів. Коли приводиш приклади (невиконання домовленостей – ред.), які записані та підписані російською стороною, а їх – біля десятка, то представник РФ відповідає, що мовляв, така склалася ситуація", - розповів Марчук.

Він також нагадав, що в 2014 році міжнародна коаліція доклала дуже багато зусиль, щоб зупинити російську агресію.

"І ми добре пам'ятаємо, коли в тому ж 2014 році завдяки цим зусиллям були зупинені активні бойові дії наступального характеру і була встановлена, як її називають, контактна лінія, а я її називаю де-факто лінія фронту, довжиною 426 км", - сказав Марчук.

Також він додав, що добре пам'ятає, як через чотири місяці після підписання документів у Мінську Росія порушила усі домовленості, і "почала активні наступальні дії, зайняла Дебальцеве і фактично зайняла 1642 кв. км української території та важливий залізничний пункт "Дебальцеве"".

На думку Марчука, крім потужних Збройних сил, важливою зброєю у боротьбі з РФ для України залишається єдність суспільства.

"Найголовніша зброя у війні з Росією, окрім безумовно, Збройних сил, - єдність нашого українського суспільства. У Мінську допомагає те, що ти знаєш, що той, хто проти тебе, розуміє, що в тебе за плечима могутні Збройні сили та консолідована українська нація. А найголовніше – нам допомагає те, що ми стовідсотково переконані, що Україна переможе", - додав Марчук.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: