AІ про стан справ щодо Майдану: Це ганьба українського судочинства

Вівторок, 19 лютого 2019, 14:49
AІ про стан справ щодо Майдану: Це ганьба українського судочинства

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вважає, що українська влада за п'ять років не змогла ефективно розслідувати злочини, скоєні під час Євромайдану 2013-2014 років.

Про це на річницю розстрілів на Майдані повідомляє прес-центр правозахисників.

"П'ять років — це більш ніж достатній час для відновлення справедливості. Але для більшості жертв, які постраждали від рук української поліції, справедливість досі недоступна", — заявив старший директор офісу генсекретаря Amnesty International Колм О'Куанахайн.

За його словами, українські "політики неодноразово давали гучні обіцянки, але час і факти говорять самі за себе".

"Через рік після тих подій ми опублікували звіт "Україна: рік після Майдану — з правосуддям затягують, у правосудді відмовляють". П'ять років минуло, але назва звіту і досі точно відповідає реаліям. Це ганьба для української системи кримінального судочинства", - стверджує він.

Правозахисники закликали українську владу докласти зусилля для розслідування вбивств на Майдані.

"Влада повинна захистити слідчих від політичного тиску, а також надати їм ресурси і повноваження, необхідні для виконання їхніх завдань", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, в Amnesty International закликали забезпечити можливості для здійснення слідчого експерименту з відтворенням подій розстрілу на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

19 лютого начальник управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що розслідування злочинів проти протестувальників на Майдані у 2013-2014 рр. не завершилося, тому що немає підтримки влади і правоохоронних органів.

Загалом у країні розслідуються 4700 епізодів злочинів, скоєних проти учасників Майдану, 442 особам повідомлено про підозру, щодо 289 - справи направили в суд,13 осіб перебувають під вартою, суд визнав винними 52 людей, лише 9 засуджено до позбавлення волі.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування