Тимошенко обіцяє платити "Юліну тисячу", поки не поверне "все до копійки"

П'ятниця, 22 лютого 2019, 13:19

Кандидат в президенти Юлія Тимошенко заявляє, що у випадку перемоги на виборах, поверне вкладникам Ощадбанку СРСР усі їхні заощадження.

Про це вона сказала на прес-конференції 22 лютого.

Вона нагадала, що за часів свого прем’єрства розпочала повертати людям їхні заощадження з часів Радянського Союзу (так звану "Юліну тисячу").

"Хочу сказати, що після того, як ми виграємо президентські вибори, все, що нам не дали тоді доповернути людям, ми повернемо все до останньої копійки. І більше того, ще й проіндексуємо те, що в людей нечесно забрали", - сказала Тимошенко.    

Читайте також: Що треба знати про головних кандидатів у президенти: програми, стратегії і спонсори

"Юліна тисяча" та газ лише з Росії

Нагадаємо:

  • У 2008 році Тимошенко заявила, що збирається повернути українським вкладникам Ощадбанку СРСР близько 20 мільярдів гривень. Зокрема, вона пообіцяла виплатити по 1 тисячі гривеньмайже всім вкладникам. Згодом цю виплату назвали "Юліною тисячею".
  • У грудні 2008 року, за даними секретаріату президента, виплачена вкладникам сума становила 5,857 мільярда гривень.
  • Однак в результаті девальвації гривні уряд і Мінфін витратили на "проект" 10,5 мільярда гривень держкоштів.
  • В "Ощадбанк" по компенсацію звернулися 12,523 мільйона громадян, а отримали 1000 гривень від уряду Тимошенко – 6,388 мільйона осіб.
  • Нещодавно Тимошенко пообіцяла українцям, у разі перемоги на виборах, збільшити рівень середньої заробітної плати до 1000 доларів.
  • З 1 січня 2019 року українцям почали надавати субсидії на оплату комунальних послуг у грошовій формі.
  • Кандидат у президенти Юлія Тимошенко заявила, що рішення про монетизацію субсидій – це технологія масового підкупу виборців президента Петра Порошенка.

Ірина Балачук, УП