Новий рейтинг партій: "Слуга народу" далеко попереду, Опоблок може "пролетіти"

36009 переглядів
Понеділок, 25 лютого 2019, 13:31

Якби вибори до парламенту України відбувалися в середині лютого, то до Верховної Ради потрапило б 6 партій, лідирує "Слуга народу", а на межі - "Громадянська позиція", Радикальна партія, Опоблок та "Самопоміч".

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології за 8-20 лютого.

Зокрема, у лідерах дослідження серед українців, які збираються взяти участь у парламентських виборах та точно визначилися з партією, "Слуга народу", яку готові підтримати 22,7% респондентів.

Далі у рейтингу партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" - 16,9%, Блок Петра Порошенка "Солідарність" - 16,2%.

У Раді також може опинитися новостворена партія "Опозиційна платформа – "За Життя" з 11,4%.

 

Можуть побороти п’ятивідсотковий бар’єр "Громадянська позиція" кандидата у президенти Анатолія Гриценка з результатом у 6%, а також радикальна партія Олега Ляшка з 5,7%.

Також, з урахуванням похибки 1,4%, мають шанс потрапити у Верховну Раду і "Опозиційний блок" з результатом 4% і партія "Об’єднання "Самопоміч" з 3,7%.

Водночас, у Раду не проходять партії "Блок Святослава Вакарчука" з 2,3%, Всеукраїнське об’єднання "Свобода" -  1,7%, "Наші" - 1,5%, "Народний фронт" -  1,4%,"Основа" -  0,9%, "Відродження" - 0,8%, "УКРОП" -  0,7%

Крім того майже третина опитуваних – 32,9% заявила, що не визначилася з партією, яку бажає підтримати.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Дослідження проводилося з 8 по 20 лютого 2019 року. Було опитано 2042 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України крім АР Крим.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Нагадаємо: 

  • В порівнянні з опитуванням центру Разумкова, трійка партій-лідерів тотожна опитуванню КМІС. Водночас в опитуванні центру Разумкова у Раду також проходять  "Громадянська позиція", "Опозиційна платформа – "За життя" та Радикальна партія Ляшка.
  • Партія "Слуга народу" не має ні нерухомості, ні коштів, але має Вищу раду партії, повні тезки членів якої прямо пов’язані зі студією "Квартал-95".
  • Вибори до Верховної Ради відбудуться у жовтні 2019 року.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua