У "Суспільному" пояснили, як оберуть представника на Євробачення

Понеділок, 25 лютого 2019, 23:14

У "Суспільному" розповіли, що обиратимуть представника України на пісенному конкурсі Євробачення серед усіх фіналістів національного відбору.

Про це "Громадському" повідомила член правління Національної НСТУ Олександра Кольцова.

"Спочатку ми проконсультуємося з Європейською мовною спілкою щодо політизації процесу відбору в Україні. Як це вплине взагалі на нашу участь цього року. Потім ми поспілкуємося з юристами, чи ми хочемо продовжувати брати в цьому участь як мовник. Потім ми поспілкуємося с менеджментом артистів. А потім ми приймемо рішення", — пояснила вона.

На запитання, чи відрізняється договір, який пропонували MARUV, від документу, який пропонували переможцям нацвідбору в минулому, Кольцова відповіла, що новим був тільки пункт про заборону виступати в Росії.

"Те, що артист виклав інтерпретацію цих пунктів… там просто дуже багато стандартних пунктів з правил Євробачення. Крім пункту про скасування гастролей в РФ — про скасування на час проведення конкурсу", — зазначила вона.

Кольцова підтвердила, що MARUV була згодна відмовитися від виступів у Росії, додавши, що раніше цей пункт не використовували, бо артисти, що виступають в Росії, не потрапляли в фінал нацвідбору.

"В кожному відборі були артисти, які на той момент виступали в РФ, жоден з них не виходив у фінал, тому ми не застосовували цю норму. Договір був завжди, додали цей пункт після першого півфіналу, коли з’явилися реальні шанси на те, що у нас буде такий кейс, і потрібно буде тлумачити це і для суспільства, і назовні", — розповіла Кольцова.

Вона додала, що іншому кандидату, який захоче представляти Україну на Євробаченні, запропонують той самий договір, від якого відмовилася MARUV.

Нагадаємо:

  • 23 лютого в Києві відбувся фінал національного відбору "Євробачення-2019". На ньому вирішилося, що Maruv представлятиме Україну на пісенному конкурсі в Ізраїлі.
  • При цьому у Maruv заплановано сольні концерти в Москві та Санкт-Петербурзі.
  • 25 лютого Maruv заявила, що готова відмовитися від виступів в Росії, але, за її словами, Національна телекомпанія в договорі висуває "абсурдні" вимоги.
  • Пізніше стало відомо, що MARUV не поїде на конкурс від України і згодом співачка прокоментувала свою відмову.