У ВМС роз’яснили ситуацію з родичами військовополонених і активістами

Середа, 27 лютого 2019, 13:53

У Військово-морських силах України заявляють, що для родичів військовополонених моряків планувалася екскурсія кораблем ВМС СШВ "Дональд Кук", але її скасували через щільний графік та запізню заявку.

Про це передає 27 лютого "Радіо Свобода", посилаючись на прес-службу ВМС України.

"Була ідея провести кораблем екскурсію для батьків і родичів наших військовополонених, але, на жаль, заявку подали пізно, а у корабля зараз щільний графік – він готується до походу. Тому "Дональд Кук" не зміг затриматися в Одесі та залишив порт за графіком, 27 лютого", – заявили в прес-службі.

Представники ВМСУ наголосили, що рішення не було пов’язано із акцією "Хто замовив Катю Гандзюк".

Раніше в середу уповноважений президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі перший віце-спікер Ірина Геращенко у Facebook заявила, що зустріч сімей військовополонених українських моряків з дипломатами в Одесі зірвана через дії активістів спільноти "Хто замовив Гандзюк".

 

Водночас пізніше вона видалила свій пост та написала новий, де пояснила, що мала іншу інформацію від джерел, близьких до родин. 

"Враховуючи делікатність теми, й що стосується родин моряків, й що стосується Каті Гандзюк, я видалила попередній пост, в тому числі на прохання своєї френд стрічки", – пояснює віце-спікер. 

 

Водночас активісти у коментарях вимагають вибачення від Геращенко.

 
 

Нагадаємо:

  • Увечері 26 лютого кілька активістів провели акцію "Хто замовив Катю Гандзюк" на Одеському морському вокзалі. Вони розгорнули плакати із надписами та підпалили кілька "фаєрів".
  • Після акції двоє активістів були затримані спецпризначенцями. Після надання пояснень та встановлення деталей правоохоронці відпустили активістів. Наразі невідомо про висунення їм офіційних обвинувачень чи підозри.
  • Вдень 26 лютого на корабель прибув президент Петро Порошенко із дружиною та інші українські посадовці.
  • Також в цей день до Одеси прибула ціла низка американських та європейських дипломатів. Серед них були спецпредставник Державного департаменту з питань України Курт Волкер, посол США в Україні Марі Йованович, цивільний заступник головнокомандувача Об'єднаних сил США в Європі Філіп Рікер та інші.
  • Американський корабель "Дональд Кук" перебував в Одесі з 25 по 27 лютого.