Апеляційний суд відхилив позов Коломойського до ПриватБанку

Середа, 27 лютого 2019, 14:20

Київський апеляційний суд відхилив позов Ігоря Коломойського до ПриватБанку та інших осіб про приниження його честі, гідності та ділової репутації.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Нацбанку України, який виступав одним з відповідачів за позовом.

Таким чином, апеляційний суд своїм рішенням від 25 лютого підтвердив рішення першої інстанції про відсутність підстав для розгляду позову.

Повідомляється, що Коломойський в кінці 2017 року подав позов до Печерського райсуду Києва проти ПриватБанку, НБУ та інших відповідачів. Він зажадав визнати недостовірною, і такого, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію, заяву екс-глави ПриватБанку Олександра Шлапака на прес-конференції про те, що "всі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександр Дубілет – ред.) з перевищенням повноважень".

Мова йде про кредити 36 компаніям на 133 мільярди гривень, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників ПриватБанку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави.

Печерський районний суд Києва за підсумками засідання 16 жовтня 2018 року визнав позов таким, що носить штучний характер і залишив його без розгляду.

При цьому суд розцінив дії представників позивача під час проведення підготовчого засідання такими, що спрямовані на затягування і перешкоджання розгляду справи.

Читайте також: 

Другий лондонський фронт: як Високий суд усмирив Коломойського і Боголюбова

Коломойський vs Приватбанк: що варто знати про липневу "битву на Темзі

Коломойський проти Приватбанку: хто кого перемагає в Лондонському суді

Нагадаємо:

  • В свою чергу грудні 2017 року ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондонапроти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd, які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.
  • Усі компанії-відповідачі фігурували у постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт низки рахунків у кіпрській філії ПриватБанку в рамках розслідування про повернення кредитів рефінансування НБУ на суму 19 мільярдів гривень.
  • Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту Приватбанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитківмінімум в 5,5 мільярда доларів.
  • 4 грудня 2018 року суд визнав, що ПриватБанк подав позов, щоб отримати юрисдикцію суду Лондона на подачу позову проти Коломойського та Боголюбова.
  • Суддя аргументував висновок тим, що банк не надав прямого пояснення, чому він подав позов проти зазначених компаній у грудні 2017 року, і жоден з його аргументів, який був представлений пізніше, не є переконливим. Зокрема, деякі наведені банком підстави не могли бути представлені в грудні 2017 року, оскільки банк про них не знав.
  • При цьому суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського і Боголюбоваяк мінімум на кілька мільйонів доларів. Водночас він додав, що банк не має права підбирати прийнятну для себе судову інстанцію, у свою чергу, його екс-власники мають право захищати свої інтереси в Швейцарії, за місцем постійного проживання.
  • Разом з тим суд видав наказпро всесвітній арешт активів екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 мільярда доларів.
  • Суд також зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.
  • 21 грудня 2018 року ПриватБанк оскаржив рішення першої інстанції в апеляційному суді Англії і Уельсу.