В ЄС стурбовані рішенням КС скасувати статтю про незаконне збагачення

Четвер, 28 лютого 2019, 13:13

В Євросоюзі мають намір детально вивчити рішення Конституційного суду України щодо скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс під час виступу в Києві, повідомляє "Європейська правда".

"Ми стурбовані вчорашнім рішенням Конституційного суду щодо статті про незаконне збагачення. Звісно, нам потрібно більш детально оцінити це рішення. Воно має бути оцінене на основі правової презумпції, тобто особа, яка набула певні активи, має бути спроможна довести походження своїх активів", - сказав Домбровскіс.

"Це міжнародний принцип, і ми маємо подивитися на мотиви Конституційного суду і на те, який вплив це матиме на ефективність боротьби з корупцією", - додав він.

Нагадаємо:

  • Конституційний суд 26 лютого вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Ці аргументи спростовує антикорупційна ініціатива EUACI - найбільша програма технічної допомоги ЄС в боротьбі з корупцією в Україні. Вона опублікувала висновок про конституційність статті про незаконне збагачення.