Гіркін продає медаль за анексію Криму

Неділя, 10 березня 2019, 08:10

Колишній так званий міністр оборони "самопроголошеної ДНР" Ігор Стрєлков (Гіркін) виставив на продаж медаль, якою його нагородили за анексію Криму Росією.

Інформація про це є на сайті numismat.ru, пише "Новая газета".

Стартова ціна медалі - 1 млн рублів, аукціон пройде 13 квітня.

 
numismat.ru

В описі золотої медалі йдеться, що вона "є недержавною нагородою Благодійного фонду святителя Василя Великого, вручалася особам, які зробили найбільший особистий внесок у повернення Криму до Росії".

На своїй сторінці "ВКонтакте" Стрєлков підтвердив, що продає нагороду.

 
Скріншот "Новой газеты"

"Так, це моя медаль, недержавна. Вручена мені [підприємцем, засновником "Фонду Святителя Василя Великого" Костянтином] Малофєєвим ще навесні 2014 року - до початку Донбаської кампанії. Продаю, оскільки мають місце матеріальні проблеми, які я не можу "залатати" наявними готівковими коштами", - написав він у коментарях до одного з записів на своїй сторінці.

"Особливого ​​пієтету до даної нагороди ніколи не мав, оскільки вона: а) не державна; б) не бойова; в) із зображенням особи, яку я, загалом - за винятком зовсім короткого періоду в 2014-му - ніколи не поважав, а з 2015-го - відверто зневажаю", - додав терорист.

На монеті зображений президент РФ Володимир Путін.

Нагадаємо:

  • Стрєлков у 2014 році з групою бойовиків захопив державні будівлі в Слов'янську. Після чого в районі Слов'янська була розстріляна група підрозділу СБУ "Альфа". Військові дії також почалися в цей період.
  • Після повного оточення силами АТО Слов'янська в ніч на 5 липня 2014 року Стрєлков з бойовиками утік до Донецька.
  • Пізніше Стрєлков звинувачував помічника президента РФ Владислава Суркова в тому, що йому довелося скласти з себе повноваження "міністра оборони" неіснуючої "ДНР" і відправитися до РФ.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування