США заявили про намір передати Україні ще 2 катери класу Island

П'ятниця, 15 березня 2019, 03:12

Головнокомандувач Об'єднаними Збройними силами НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті заявив про намір передати Україні ще два катери класу Island.

Про це він сказав на слуханнях в Палаті представників Конгресу США, повідомляє "Український мілітарний портал".

"Ми працювали і продовжимо працювати на морському напрямку з їхніми Військово-морськими силами. У нас з ними хороші відносини.

І зараз є збільшення в фінансуванні, яке ми запросили у Конгресу для передачі Києву морських засобів, перш за все двох кораблів - патрульних катерів класу Island, щоб почати поповнювати їх ВМС. Йдеться і про інші засоби", - підкреслив Скапаротті.

Зазначається, що зараз два таких катери проходять технічне обслуговування у США, а українські екіпажі незабаром відбудуть на навчання.

Прибуття катерів до України очікується на липень цього року.

"Перспективу отримання ще двох катерів підтверджують джерела Українського мілітарного порталу у Військово-Морських Силах ЗС України", - пише портал.

Нагадуємо:

  • У вересні 2018 року в американському місті Балтимор пройшла церемонія передачі двох патрульних катерів класу Island ("Айленд") Україні.
  • Йдеться про 30-метрові катери - Drummond та Cushing. Обидва патрульні катери побудовані 40 років тому, здатні виходити в море при потужних штормах, і виконувати покладені на них завдання у складних умовах, вести вогонь.powered by lun.ua