Родинний бізнес засудженого сепаратиста запідозрили у розтраті держкоштів

П'ятниця, 15 березня 2019, 15:55

Поліція розслідує ймовірне привласнення державних коштів компанією, яка належить родині колишнього кримського чиновника Олега Кізіменка, засудженого за злочин проти України.

Про це йдеться у судових матеріалах.

Зазначається, що ТОВ "Хозхімсервіс" протягом 2018 року 14 разів ставало переможцем тендерів, які проводило "Укргазвидобування".

Загалом фірма виграла таких закупівель на 244 896 254 гривень.

"Отримані державні кошти перераховувались ФСГ м. Києва, м. Одеси та м. Кропивницького, а роботи виконуються за готівку найнятими працівниками", – зазначається у фабулі справи.

Слідство не описує детально ймовірну схему привласнення коштів, однак стверджує, що в ній задіяні підприємства з ознаками фіктивності.

Провадження відкрили за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу – "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою".

ТОВ "Хозхімсервіс" наразі зареєстроване у Києві, хоча ще рік тому її адресою був вказаний Маріуполь, а ще раніше – невелике місто Красний Лиман (після декомунізації – Лиман) у Донецькій області.

Компанія належить родині Олега Кізіменка, який після анексії Криму Росією залишився працювати на окупаційну владу.

Він сам, судячи із матеріалів суду, обіймає посаду комерційного директора фірми. Власники "Хозхімсервіс" – його дружина Алла та син Давід.

Основний вид діяльності родинного бізнесу – будівництво житлових і нежитлових будівель. Компанія також може здавати в оренду й експлуатацію майно, виконувати інші будівельні та монтажні роботи, будувати дороги.

За останні два з половиною роки родина Кізіменків виграла тендерів на понад 2,2 мільярда гривень.

Нагадаємо:

  • Восени 2018 року кримські управління СБУ та прокуратури затримали Кізіменка, який після окупації Криму працював на посаді "заступника голови Севастопольської міської державної адміністрації".
  • Після затримання Кізіменку оголошували підозру у державній зраді, яка передбачає покарання від 5 до 15 років позбавлення волі.
  • Однак у грудні 2018 року чоловікові оголосили вирок за вчиненні умисних дій для зміни меж території та державного кордону України. Йому присудили 5 років умовно.
  • Кізіменко розповів суду, що нібито не міг поїхати з Криму, бо "не випускали окупаційні війська", він "побоювався за членів своєї родини" і "його було поставлено в ті умови, при яких він не міг відмовитися виконувати свої обов'язки" в окупаційній владі.
  • Олег Кізіменко до 2012 року працював у Донецькій облраді, де очолював управління капітального будівництва.
  • У 2012 році Кізіменка призначили заступником голови СМДА. Вінзалишився на посаді після анексії Криму Росією та працював на окупаційну владу до 2015 року.
  • У 2015 році кримські ЗМІ повідомляли, що "чиновника" затримали через махінації на закупівлях.

Соня Лукашова, для УП


powered by lun.ua