Приїзд українського лікаря не вплинув на умови утримання Гриба – батько

1539 переглядів
Неділя, 17 березня 2019, 17:09

Приїзд українського лікаря політв'язня Павла Гриба, Василя Притули, не вплинув на його умови утримання в слідчому ізоляторі.

Про це Громадському розповів батько політв'язня Ігор Гриб.

За його словами, Притула заявляв, що утримання в СІЗО для людини з портальною гіпертензією є протипоказанням.

Він також розповів, що Павло погано почувається — "нудота, болі в частині живота". Та нагадав, що на останньому засіданні, 15 березня, політв'язню знову викликали швидку.

За словами батька, суд не зважає на скарги Павла та його адвокатки Марини Дубровіної.

4 березня на суді в Ростові-на-Дону український лікар Василь Притула, який спостерігає за хворобою Гриба — портальною гіпертензією — з 4,5 років описав динаміку розвитку хвороби політв'язня негативно.

Він зазначив, що в Павла низький рівень тромбоцитів, підвищений рівень білірубіну, знижується показник заліза, збільшений розмір селезінки.

Він додав, що в умовах слідчого ізолятора Грибу неможливо надати необхідну терапію: "СІЗО — це протипоказання для перебування за такої хвороби".

Нагадаємо:

  • Павла Гриба росіяни викрали 24 серпня 2017 року на території Білорусі. Юному українцю, хворому на портальною гіпертензією, інкримінують "схиляння до теракту". За версією звинувачення, Павло Гриб під тиском Стефана Капіноса схиляв російську школярку Тетяну Єршову з Сочі виготовити та підірвати вибухівку.
  • Гриб не визнає звинувачень і називає справу сфабрикованою.
  • Європейский суд з прав людини у грудні 2018 року зобов'язав Росію надати медичні документи про стан здоров'я українця Павла Гриба.
  • 30 січня 2019 року його батько заявив про критичний стан Павла.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua