Окупанти виганяють ПЦУ з Криму і просять компенсувати "збитки"

Середа, 27 березня 2019, 16:41

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря заявив, що окупанти звернулися до так званого "суду", щоб відібрати у Православної церкви України єдиний храм в анексованому Криму.

Про це архієпископ написав у Facebook.

"Управління Кримської єпархії Помісної УПЦ отримало листа від окупаційного "Міністерства земельних і майнових відносин" про дострокове розірвання договору оренди на будівлю, де знаходиться єдиний в Сімферополі храм ПЦУ", - повідомив він.

За словами владики, окупанти вказують причиною такого рішення - "відсутність оплати оренди" в розмірі 2 рублі.

"Вимагають компенсувати збитки і сплатити штраф "до бюджету республіки" в 2 тисячі рублів, а також звертаються до "суду" з позовом щодо припинення оренди", - поясний Євстратій.

Архієпископ стверджує, що визначена в документах орендна плата давно була внесена.

Євстратій вважає, що одночасність атаки російських силовиків проти кримських татар і чергова спроба знищити ПЦУ в Криму – "події з одного ряду".

Таким чином, за словами владики, окупанти проводять "зачистку" не лояльних.

Нагадаємо:

  • Раніше окупанти вимагали звільнити приміщення на початку березня.
  • 28 січня 2019 року в окупованому Криму так званий арбітражний суд ухвалив вилучити з власності Кримської єпархії УПЦ КП приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.
  • Угоду про надання УПЦ (КП) приміщення у Сімферополі для Кафедрального собору і управління Кримської єпархії уклали ще в 2002 році.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування