ЦВК затвердила розмір бюлетеня для голосування на виборах президента

16268 переглядів
П'ятниця, 8 березня 2019, 07:31

Центральна виборча комісія України затвердила форму і текст виборчого бюлетеня для голосування на виборах президента України 31 березня 2019 року і форму бюлетеня для повторного голосування, яке буде проведено 21 квітня в разі потреби.

Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні 8 березня, яке відбулося після півночі, пише Інтерфакс-Україна.

Бюлетень буде містити прізвища 39 кандидатів на пост президента України і відомості про них.

Текст бюлетеня друкується лише з одного боку державною українською мовою на одному аркуші розміром 200х800 мм пісочного кольору.

На ньому міститься двоколірний водяний знак і захисні волокна з використанням захисних графічних антисканерних елементів, виконаних з застосуванням захисних флуоресцентних фарб і елемента, який втрачає забарвлення в результаті термічного впливу.

На бюлетені буде виконаний номер виборчої дільниці високим друком з застосуванням захисної фарби, яка проявляється на звороті бюлетеня.

Також ЦВК ухвалила, що виборчі бюлетені будуть виготовлятися для кожної звичайної і закордонної виборчої дільниці у кількості, що на 0,5% перевищує кількість виборців, які за своєю виборчою адресою відносяться до відповідної виборчої дільниці за даними Державного реєстру виборців станом на 7 березня 2019 року.

Можливе відхилення зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні.

Для спецділянок бюлетені будуть виготовлятися в кількості, що на 0,5% перевищує орієнтовну кількість виборців, які будуть включені в список на ділянці, визначеній з урахуванням кількості ліжко-місць, спальних місць, чисельності особового складу відповідних військових частин.

Також враховується максимально можлива кількість членів комісій спецдільниць, які будуть включатися в списки виборців на таких дільницях (крім кількості членів комісій виборчих дільниць, утворених у військових частинах).

Крім того, ЦВК створила комісію з представників кандидатів у президенти України для здійснення контролю над виготовленням бюлетенів на державному підприємстві "Поліграфічний комбінат "Україна", дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, погашення невикористаних бюлетенів.

До її складу увійшли представники від 14 кандидатів: Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Сергія Тарути, Олександра Шевченка, Руслана Кошулинського, Валентина Наливайченка, Віталія Скоцика, Романа Безсмертного, Юрія Дерев'янка, Сергія Носенка.

Нагадаємо:

  • На засіданні 8 березня Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію Дмитра Гнапа, Євгенія Мураєва та Дмитра Добродомова кандидатами на пост президента України.
  • 7 березня із заявами про зняття з виборів до ЦВК звернулися Євген Мураєв (на користь кандидата від "Опозиційного блоку - партії миру і розвитку" Олександра Вілкула) та позафракційний нардеп Дмитро Добродомов (на користь лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка)
  • Раніше ЦВК скасувала реєстрацію кандидатом у президенти лідера "Самопомочі" мера Львова Андрія Садового, який знявся на користь Анатолія Гриценка.
  • ЦВК також скасувала реєстрацію заступника командувача Сил спеціальних операцій Збройних сил Сергія Кривоноса, який зняв свою кандидатуру на користь чинного президента Петра Порошенка.
  • Вибори президента відбудуться 31 березня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua