Кличко призначив дату і час: Зеленського і Порошенка чекають експерти VADA

Середа, 10 квітня 2019, 10:55

Український боксер Володимир Кличко закликав кандидатів на пост президента України Петра Порошенка і Володимира Зеленського 10 квітня прибути на НСК "Олімпійський" і здати аналізи представникам волонтерської антидопінгової організації VADA, які приїхали до Києва.

Про це він заявив на спільній прес-конференції з представниками VADA, пише "Інтерфакс-Україна".

"Я закликаю добровільно кандидатів в президенти України сьогодні прийти в НСК "Олімпійський" між 15 і 18 годинами і повторно здати аналізи в компетентні організації та лабораторії", - сказав брат київського мера.

За словами Кличка, він не спілкується з кандидатами, тому не відомо чи вони прийдуть на стадіон.

Також боксер розповів, що в результатах аналізів VADA точно не буде неточностей, плутанини з датами, тощо.

Раніше помилково поширилася інформація про можливість тесту фахівцями Світової антидопінгової агенції (World Anti-Doping Agency, WADA). Скористатися міжнародними експертами кандидатам запропонував український боксер Володимир Кличко: він спершу написав про WADA, а потім виправив на VADA.

За словами представниці VADA доктора Анжели Сільви, WADA контролює і моніторить усі процедури за антидопінговими кодами.

"Світова антидопінгова агенція не тестує, а лише проводить нагляд. VADA в свою чергу на базі цих самих лабораторій проводить тестування і забезпечує контроль допінгу професійних спортсменів під керівництвом світової організації", - пояснила вона, пише "Укрінформ".

Відзначається, що агенції користуються однією лабораторією та мають спільних спеціалістів. 

Нагадаємо:

  • У першому турі виборів, які відбулися 31 березня, перемогу здобули Володимир Зеленський (понад 30% голосів) та Петро Порошенко (трохи менше 16%).  
  • Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила кандидатів у президенти, які пройдуть у другий тур виборів (відбудеться 21 квітня), взяти участь у дебатах.
  • Наразі між кандидатами точиться дискусія з приводу часу і місця проведення дебатів.
  • Порошенко пропонує кілька раундів дебатів, а Зеленський запросив Порошенка влаштувати дебати на НСК "Олімпійський" 19 квітня.
  • У Порошенка погодилися на дебати 19 квітня і також будуть чекати Зеленського на стадіоні 14 квітня.
  • Водночас, офіційні дебати кандидатів заплановані в студії "Суспільного" ввечері 19 квітня.
  • Минулого тижня Порошенко здав на аналіз кров, сечу та волосся, а Зеленський – кров.
  • У відповідь, кандидатів закликали "не підміняти зміст формою" та зосередитися на реформах та їх реалізації.