Бойовики відібрали храм ПЦУ в окупованій Донеччині, щоб віддати його УПЦ МП

Четвер, 25 квітня 2019, 13:06

Керівник Донецької єпархії Православної церкви України владика Сергій (Сергій Горобцов) заявив, що в селі Кузнецово-Михайлівка Тельманівського району окупованої Донеччини під тиском бойовиків місцева влада конфіскувала храм і церковне майно ПЦУ.

Про це він повідомив у Facebook.

"Сьогодні зателефонували до мене наші парафіяни з с. Кузнецово-Михайлівка Тельманівського р-ну (окупована територія), що за рахунок залякування і шаленого тиску з боку влади та спецслужб "МГБ ДНР", сільська рада вирішила конфіскувати наш храм, церковне майно і найближчим часом передати представникам Московського патріархату", - повідомив владика.

За його словами, парафіяни повідомили, що йде залякування віруючих, щоб не ходили в українські храми, не спілкувалися з духовенством єпархії ПЦУ, погрожуючи розправами.

 
фото владики Сергія (Горобцова)

"Існує реальна загроза для духовенства нашої Церкви, яке в складних умовах виконують свої пастирські обов`язки. Так звані "правоохоронні органи ДНР" наняли одіозних мешканців Тельманівського р-ну, які збирають підписи, щоб всі українські парафії конфіскувати та передати в МП, а єпархіальний Будинок милосердя, де мешкають літні, хворі і самотні люди розформувати та зробити з нього військовий шпиталь для нібито поранених "днрівців", - повідомив керівник Донецької єпархії ПЦУ.

Він зазначив, що відібраний храм найкращий в донецькій єпархії.

 
фото владики Сергія (Горобцова)
 
фото владики Сергія (Горобцова)

За даними владики Сергія, у 90-х роках він був переданий Донецькій єпархії УПЦ-КП напівзруйнований, бо радянська влада зробила з нього склад міндобрива, а Московський патріархат тоді відмовився від споруди.

"А ми взяли і зробили православну перлину на сході України. Зараз, коли цей храм відбудований, коли розписали кращі українські художники і реставратори стіни і надкупальні частини нашого храму, знайшлись злочинці, які просто вкрали святиню Донецької єпархії. Дуже боляче…", - сказав владика.

Він додав, що сподівається на божу милість і справедливість і попросив підтримки.

Читайте також: Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.
  • 5 січня 2019 року у Стамбулі було підписано Томос про автокефалію української церкви,  6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.
  • Священний Синод УПЦ МП на засіданні 3 квітня закликав відкликати томос про надання автокефалії Православній церкві України.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування