25.06

Банківський форум

УПЦ МП хоче зайнятися "обміном полонених": Онуфрій уже написав Кирилу 

Понеділок, 29 липня 2019, 11:58

Джерело: прес-служба УПЦ МП

Українська православна церква Московського патріархату створила комісію з питань "обміну полоненими та звільнення ув’язнених".

Пряма мова: "28 липня 2019 року… відбулось засідання священного синоду Української православної церкви (МП), під час якого була створена комісія з питань обміну полоненими та звільнення ув’язнених.

15 червня 2019 року ...митрополит …Онуфрій звернувся до ..патріарха Московського і всієї Русі Кирила з проханням сприяти у помилуванні та звільненні всіх українських полонених, які перебувають на території Російської Федерації".

Деталі: До комісії увійшли преосвященний архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, преосвященний єпископ Баришівський Віктор, вікарій Київської митрополії та протоієрей Владислав Діханов, голова синодального відділу Української православної церкви з соціально-гуманітарних питань.

15 липня Онуфрій також написав листа до президента Володимира Зеленського з проханням про помилування і звільнення "полонених", які знаходяться на території України.

В УПЦ МП виступають за обмін полоненими у форматі "всіх на всіх".

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року відбувся Об'єднавчий собор нової Православної церкви України, її очолив митрополит Епіфаній. УПЦ МП відмовилася офіційно об’єднуватися з ПЦУ.
  • 20 грудня Верховна Рада проголосувала за проект закону, згідно з яким УПЦ МП має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. 
  • Один із авторів закону пояснив: якщо релігійні організації не виконають норму закону, то реєстрація буде скасована і вони мають заново подати документи. На добровільне перейменування було виділено два місяці. А за 9 місяців можна буде скасувати реєстрацію в разі відмови перейменуватися.
  • 26 січня 2019 року Мінкульт оприлюднив перелік релігійних організацій (об'єднань), яким необхідно внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв організацій.
  • 23 липня Шостий апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу Мінкульту на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 22 квітня 2019 року, таким чином Мінкульт не зміг скасувати призупинення перейменування Української православної церкви Московського патріархату.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: